Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Fiat 2030’a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satma Sözü Verdi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Fiat 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satma Sözü Verdi. Bir dizi otomobil üreticisi, içten yanmalı motorları aşağı yukarı aynı zaman diliminde bitirmeyi planlıyor.

Fiat 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satma Sözü Verdi​

Fiat, 2021'in ilk çeyreğinde tüm modelleri arasında yalnızca 815 adet taşıyarak Amerika Birleşik Devletleri'nde mücadele ediyor. Elbette, markanın 2021 model serisinin yalnızca bir araçla sınırlı olması, 500X crossover'a yardımcı olmuyor.
Fiat 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satma Sözü Verdi
Bununla birlikte, Avrupa'da marka, çok daha geniş bir ürün yelpazesi ve elektrikli bir şehir otomobili olarak piyasaya sürülen dönüştürülebilir ve üç kapılı formlarda Nuova 500 dahil olmak üzere bazı yeni ürünlerle daha güçlü gelmeyi düşünüyor.

Fiat'ın CEO'su Oliver François'in açıklamasına göre Nuova 500, Fiat'ın 2025 ve 2030 yılları arasında tamamen elektrikli bir filoya geçeceği için ileriye giden yolu gösteren modeli olacaktır. Bu, markanın, yaklaşık olarak aynı zaman diliminde elektrikli otomobilleri tamamen benimsemeyi taahhüt ediyor.

Fiat'ın önümüzdeki on yıl bir yana, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu ülkede hala araba satıp satmayacağı açık bir soru olsa da, şirketin hedefi "bundan daha pahalı olmayan elektrikli arabaları pazara sunmak". İçten yanmalı motorla, akülerin düşen maliyetlerine paralel olarak elimizden geldiğince kısa sürede yapmayı düşünüyoruz" Açıklamasında bulunuldu.
Fiat 2030'a Kadar Sadece Elektrikli Otomobil Satma Sözü Verdi
Taahhüdün bir parçası olarak şirket, hem pratik hem de daha sembolik diğer girişimleri araştırıyor. Torino'daki Lingotto fabrikasının tepesindeki ünlü, ikonik çatı test pisti, devasa bir asma bahçe kurulumuna dönüştürülecek.

Şirket, elektrikli araçların benimsenmesini kolaylaştırmak ve emisyonları azaltmak için kentsel planlama çözümleri araştırıyor. Ama 2030 çok uzakta. Fiat ve benzer taahhütlere sahip diğer otomotiv markalarının yeşil hedeflerini nasıl somut eyleme dönüştürdüğünü bekleyerek hep birlikte göreceğiz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst