Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Ferrari Elektrikli Araç Hedefini Açıkladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Geride bıraktığımız yılın son aylarında altın fiyatlarında ve döviz kurlarında gözlenen olumsuz gelişimeler, otomotiv sektörüne de direkt olarak etki etti. Araç üretiminde kullanılan yedek parçaların fiyatlarının artması, doğal olarak araçların satış fiyatlarını da fahiş fiyatlara kadar ulaştırdı. 2020 yılından bu yana hayatımızda olan ve ilk ortaya çıktığı yıl içerisinde büyük kayıpların verilmesine sebep olan koronavirüs salgını da araç fiyatlarının artmasına etki eden bir diğer faktör oldu.

Çip krizinin yaşanması ise araç üretimlerinin de aksamasına sebep oldu. Ayrıca ülke yönetimlerinin “sıfır karbon” hedeflerine yönelmesi de içten benzinli ve dizel araçların üretimlerinde aksaklık yaşanmasına sebep olurken fiyatların katlanmasına sebep olan bir diğer etken oldu. Otomotiv sektörünü direkt olarak etkileyen bu faktörler çerçevesinde üretici firmaların da üretim odakları değişti ve buna bağlı olarak da ürün yelpazelerinde ve ileri dönem hedeflerinde değişiklikler ortaya çıktı.

Günümüzde hemen hemen her üretici firma ile birlikte pazara yeni dahil olan firmalar da elektrikli otomobillerine ilişkin tanıtımlar yapmaya başladı. Son olarak açıklanan elektrikli otomobil üretim hedefi ise Ferrari’den geldi. İtalya’nın otomotiv devlerinden Ferrari, uzun vadeli araç üretimi hedeflerini kamuoyu ile paylaştı.

Ferrari Sıfır Karbon Hedeflerine Ayak Uydurdu!

Ferrari Sıfır Karbon Hedeflerine Ayak Uydurdu!


Son dönemlerde otomotiv sektörünü etkileyen faktörler çerçevesinde gelişen sıfır karbon hedeflerine, İtalyan Ferrari’den de destek geldi. Üretici firma yeni hedeflerini açıklayarak elektrikli otomobil pazarına dahil olacağını açıkladı. Sermaye Piyasası Günü’nde açıklamalarda bulunan Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, firmanın elektrikli otomobil üretimine ilişkin hedeflerini açıkladı. Vigna, ürün yelpazesinin yüzde 60’ını elektrikli veya hibrit araçların oluşturacağını belirterek, 2026 yılını işaret etti.

İlk Satış 2025'te!

CEO Benedetto Vigna, Ferrari’nin elektrikli araç piyasasına dahil olacağı tarihe ilişkin de müjdesini verdi. Vigna tarafından yapılan açıklamalara göre standart sürüş hislerini ve Ferrari kullanmanın heyecanını yaşatmaya devam edecek olan ilk elektrikli araç 2025’te trafiğe çıkacak.

Piller Satın Alınacak!

İtalyan firmanın Ar-GE sorumlusu Ernesto Lasalandra, üretilmesi hedeflenen elektrikli modellerin pillerinin diğer şirketlerden satın alınacağını ancak hibrit programlarda bulunan bazı bileşenlerin de elektrikli modellerde var olacağını açıkladı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst