Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Fatih Altaylı’dan TOGG’a Övgü Dolu Sözler


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yerli otomobil TOGG hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun (TOGG) Bilişim Vadisi’ndeki merkezini gezen Altaylı, izlenimlerini paylaştı. “İlk iki araç daha önce gösterilen ve Pininfarina’nın ürettiği araçlar. Diğer araç ise Türkiye’de yapılan bir araç.” diyen gazeteci, bu otomobildeki temel farklılıklara değindi.

“Daha Kaslı ve Heybetli Olmuş”

fatih-altayli.png
TOGG tasarımında ilk prototiplere göre değişimler olduğunu dile getiren Altaylı, aracın aks mesafesinin 9 santim uzadığını ve rüzgar direncini azaltmak için gövdede değişiklikler yapıldığını kaydetti. “O kaput değişmiş. Çizgiler bana göre güzelleşmiş ve daha kaslı, daha heybetli olmuş.” ifadelerini kullanan Fatih Altaylı, TOGG’un yeni tasarımından övgüyle bahsetti.

İç mekanda da önemli değişiklikler olduğunu dile getiren Altaylı, “Dashboard'un tamamı ekran olmuş. Boydan boya kesintisiz giden bir ekran. Porsche Taycan gibi ama bunda hiç kesinti yak. Tam ekran. Altta ortadaki kumanda ekranı ise biraz küçülmüş, kumanda joystiğinin bulunduğu bölümde bazı değişimler var. Daha kullanıcı dostu gibi olmuş.” dedi.

“Ben Bu Otomobili Mutlulukla Satın Alırım”

Aracın geri görüş kamerasında da değişiklikler yapıldığını kaydeden Fatih Altaylı, aynanın önceden planlandığı gibi kamera yerine normal aynaya çevrildiğini söyledi. Altaylı hem kullanıcılardan gelen talebin hem de kameraların kirlilik yaratması gibi sorunlar sebebiyle bu kararın alındığını belirtti.

Habertürk yazarı, “Şahane bir otomobil yapmakta olduğunuza her gün biraz daha fazla inanıyorum. Ben bu otomobili satın alırım. Çok da mutlu olurum.” ifadeleriyle otomobili çok beğendiğini dile getirdi. Otomotiv sektöründeki zorluklara gerçekçi bir bakış açısıyla bakılması gerektiğini söyleyen Altaylı, “sadece ölçek ekonomisi içinde işinizin kolay olmadığını, bütün büyük üreticiler birleşirken, FİAT gibi bir dev Chrysler ve sonra da Fransız PSA ile birleşmek zorunda kalırken.

Tüm markalar ortak çatılar altına girerken, Mercedes TESLA’ya ortak olurken, milyarlarca avroluk arge bütçeleri ortaya koyarlarken bu zorluklarla nasıl mücadele edeceğinizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst