Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

EPDK’dan Togg’a ŞarjetTR Uygulaması! 1 Ocak’ta Yürürlükte!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin elektrikli otomobili olarak tasarımına başlanmış olan Togg, heyecanlı bekleyişin ardından 29 Ekim tarihinde Gemlik Fabrikası’nda seri üretim bandına çıktı. Şubat ayında ön siparişe açılacak olan yerli otomobilin Mart 2023 tarihinde trafikte olacağı tahmin edilirken Togg öncesi alt yapı çalışmaları tamamlanmaya devam ediliyor.

Bu kapsamda elektrikli otomobil şarj istasyonlarının çalışmaları devam ederken bu kez de elektrikli otomobil kullanıcılarının tamamını ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Kendi şarj istasyonunu kullanmak üzere EPDK’dan lisansı almayı başaran Togg için bu kez EPDK’dan bir uygulama çakışması geldi.

Kurum hem Togg için hem de diğer elektrikli otomobiller için büyük oranda kolaylık sağlayacak olan yeni uygulamasını duyurdu.

Togg İçin Özel Olarak Geliştirildi!

Togg İçin Özel Olarak Geliştirildi!
Geçtiğimiz haftalarda açılmış olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretimine geçilmiş olan yerli otomobil Togg, farklı gelişmeler ile de gündemde kalmaya devam ediyor. Bu kapsamda Togg için birçok firma ile iş birliği yapılarak hizmet kapsamının genişletilmesi sağlanırken firmanın başından bu yana savunduğu “Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturacağız” düşüncesi de resmen ete kemiğe bürünüyor.

Bu kapsamda Togg için bir uygulamanın daha hizmete girmeye hazırlandığı belirtilirken gerekli açıklama Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan geldi. Uzun süredir Togg başta olmak üzere diğer elektrikli otomobiller için de yeni bir uygulama üzerinde çalışan EPDK, cep telefonlarına indirilebilecek olan uygulamaya ilişkin çalışmalarında sona yaklaştı.

Araçların yol güzergahlarında şarj edilebilecekleri noktaları, ne kadar süre içerisinde şarj edilebilecekleri gibi bilgilere erişimini sağlayacak olan uygulama, şimdiden büyük yankı uyandırdı. EPDK’nın “ŞarjetTR” ismini vermiş olduğu yeni uygulamasında vatandaşların seyahat ettikleri güzergahlarda bulunan en yakın konumlu şarj istasyonunu, ilgili şarj istasyonuna olan mesafeyi, söz konusu istasyonun doluluk oranını göstereceği bilgileri kaydedildi.

Ayrıca uygulamadan ilgili şarj istasyonu için randevuda alınabileceği belirtilirken hızlı ve yavaş şarj seçeneklerinin de olacağı bildirildi. Elektrikli otomobil şarj istasyonlarında hem kredi kartı ile hem de nakit olarak ödeme kabul edilecek. Tarife ise daha sonra açıklanacak. Ayrıca yetkililer sıklık ile aynı istasyondan dolum yapan tüketicilere, ilgili istasyondan en az yüzde 25 indirimli şarj hizmeti sunacak.

Gerekli İzinler Alındı!

EPDK tarafından geliştirilmiş olan ŞarjetTR uygulamasına ilişkin gerekli yasal izinlerin de alınmış olduğu bilgisine erişildi. Öncelikle uygulanmanın test edilmesi amacı ile bir pilot çalışmanın yürütüldüğü sonrasında ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan telif hakkının, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan ise isim hakkı patentinin alınmış olduğu belirtildi.

Erişime Açılacak Olduğu Tarih Belli Oldu!

EPDK’nın başta Togg’u sonrasında ise diğer elektrikli otomobil modellerini baz alarak geliştirmiş olduğu yeni ŞarjetTR uygulaması, henüz erişime açılmadan tüketicilerin ilgilerini çekmeyi başardı.

Togg’un piyasaya çıkması ile birlikte sayısı artacak olan şarj istasyonlarına daha rahat erişmek isteyen vatandaşlar, 1 Ocak 2023 tarihi itibari ile ilgili uygulamayı akıllı cihazlarına indirerek aktif olarak kullanmaya başlayabilecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst