TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Engelli Araç Fiyatları 2022

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
2022 yılı engelli araç fiyatları, belli oranlarda engele sahip olan vatandaşlar ve aileleri tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Engelli vatandaşların hastane ve diğer bakım işlemlerinin daha kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde tamamlanması açısından devlet desteği ile satışa sunulan engelli araçlar, güncellenen rakamları ile araştırmalara sıklıkla konu olmaktadır. Engelli vatandaşlar için sağlanan ÖTV indirimi ve ÖTV muafiyeti, 2022 yılında da geçerliliğini koruyan bir kanun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda ilgili gruba dahil olan vatandaşlar, hangi markaların hangi modellerini ÖTV indirimi ve ÖTV muafiyeti haklarından yararlanarak satın alabileceklerini merak etmektelerdir.

Toyota Engelli Araç Listesi

Toyota Engelli Araç Listesi
Toyota’nın engelli araç listesi, ilgili markadan araç sahibi olmak isteyen engelli vatandaşların yakın takibi altında olmaya devam etmektedir. Bu kapsamda ilgili ÖTV indirimi ve ÖTV muafiyeti hakkı ile alınabilecek olan Toyota marka araç modelleri ve Ekim 2022 fiyatları şu şekilde sıralanmıştır:
  • Toyota Corolla 1.5 Vision: 572.500 TL
  • Toyota Corolla 1.5 Vision MDS: 597.400 TL
  • Toyota Corolla 1.5 Dream: 632.600 TL

Renault Engelli Araç Listesi

Renault Engelli Araç Listesi
Renault’un engelli araç listesi de araç sahibi olmak isteyen engelli vatandaşlar için ÖTV muafiyeti ve ÖTV indirimi hakkı tanınan modelleri barındırmaktadır. Bu kapsamda ilgili hak kullanılarak satın alınabilecek Renault marka araç modelleri ve Ekim 2022 güncel anahtar teslim fiyatları şu şekilde belirlenmiştir:
  • Renault Clio Joy 1.0 Sce 65 bg: 403.000 TL
  • Renault Clio Joy 1.0 TCe X- Tonic 90 bg: 485.900 TL
  • Renault Clio Touch 1.0 TCe X- Tronic 90 bg: 506.000 TL
  • Renault Clio Icon 1.0 TCe X- Tronic 90 bg: 548.000 TL

Dacia Engelli Araç Listesi

Dacia Engelli Araç Listesi
Dacia’nın engelli araç listesi arama motorlarında sıklıkla sorgulanan bir diğer konu başlığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda araç üretici firma bazı modellerini engelliler için ÖTV indirimi ve ÖTV muafiyeti ile satışa sunmuş olduğunu belirtmiştir. Satışa sunulan engelli araç modelleri ve Ekim 2022 tarihli güncel anahtar teslim fiyatları şu şekildedir:

Kimler ÖTV Muafiyetinden Faydalanabilir?

ÖTV muafiyetinden faydalanabilenler, indirimli fiyatlar karşılığında araç sahibi olmak isteyenler tarafından sıklık ile araştırmalara konu olmaktadır. Verilen karara göre engel durumu yüzde 40 ile yüzde 89 aralığında olan vatandaşlar yüzde 26,3’lük ÖTV indiriminden yararlanarak araç satın alabilirlerken engel durumu yüzde 90’ının üzerinde olan vatandaşlar satın almak istedikleri araç için ÖTV ödemek zorunda değillerdir. Her iki kategori için de engel durumunun sağlık raporu ile ispat edilmesi gerekmektedir.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst