TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

En Ucuz Elektrikli Otomobil Türkiye’ye Geldi! Ulaşım Toplu Taşımadan Ucuza Geliyor

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Tüm dünyada elektrikli otomobillere giderek artan bir ilgi varken, Türkiye’de de buna benzer bir tablo çiziliyor. Özellikle yerli otomobil TOGG’un üretimine 2022 yılında başlanacak olması, vatandaşların elektrikli otomobil ilgisini giderek artırıyor. Bununla birlikte dünyanın önde gelen otomobil üreticileri de elektrikli araçlarını tanıtmaya devam ediyor. Son olarak Fransız otomotiv devi Citroen Ami isimli elektrikli otomobilini tanıttı. Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili olan Citroen Ami, ülkemizde satışa çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye lansmanı yapılan araç için ehliyet ve MTV zorunluluğu bulunuyor. Elektrikli Ami’nin Avrupa’da satışa sunulacağı fiyat da netlik kazandı. Toplamda full şarj ile 75 kilometre menzili bulunan Ami, en fazla 45 km hıza ulaşabiliyor. Citroen Ami’nin bataryası 220 volt priz çıkışı ile 3 saatte doluyor.

“Ulaşım Toplu Taşımadan Bile Ucuza Geliyor”

“Ulaşım Toplu Taşımadan Bile Ucuza Geliyor”
Fransız otomotiv üreticisi Citroen, 2 yıl önce elektrikli mobilite çözümü adıyla tanıttığı Ami’yi sonunda Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Yerli tüketicilere elektrikli Ami ile yol arkadaşı olmaya başlayan Citroen, Fransızcada arkadaş anlamına gelen Ami’yi kullanıyor. Kalabalık şehir yaşamına ideal bir çözüm olarak sunulan Ami, B1 ehliyet ile 16 yaşından itibaren kullanılabiliyor. Genel anlamda elektrikli motosiklet olarak tanımlanan Ami’ni otoyol ve köprülere çıkması yasak. Aracın lansmanı yapıldıktan sonra Avrupa fiyatı belli oldu. Avrupa’da 7 bin Euro’ya (110 bin TL) satılacak Ami’nin Türkiye fiyatı ise henüz netlik kazanmadı. Citroen Ami, tüm özelliklerinin yanı sıra ekonomik kullanım avantajıyla da öne çıkıyor. 100 kilometrelik maliyeti ise 8,25 lira ile toplu taşımadan bile daha ucuza geliyor.

2022 Yılından İtibaren Satışa Sunulacak

Tedarik konusu merak edilirken Ami, şu anda Türkiye pazarında sadece filo satışı ve kurumsal müşteriler için piyasaya sürülüyor. Edinilen bilgilere göre Ami, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren bireysel kullanıcı ve tüketiciler için de doğrudan satışa sunulacak.
 

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst