Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

En Sessiz Yaz Lastikleri Hangileri?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Sessiz yaz lastikleri, hali hazırda bir araca sahip olan ve ileride araç sahibi olmayı planlayan tüm tüketiciler tarafından arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Satın alınacak olan veya hali hazırda kullanımda olan aracın performansını etkileyen en önemli unsurlardan birisi, aracın tekerlekleridir.

Bu kapsamda kış ayları haricinde kullanıma açık durumda olan yaz tekerleklerinin en iyi şekilde tercih edilmesi oldukça önemlidir. Tercih edilecek olan araç lastiğinin yol tutuşunu, sürüş keyfini ve araç içi konforu arttırması gerekir. Bu neden ile iklim koşullarına ve mevsimsel şartlara bağlı olarak tercih edilecek olan araç lastiklerinin, kaliteli bir yapıda olması oldukça önemlidir.

Yaz ve kış aylarının birbirlerinden farklı yol yapılarının ortaya çıkmasına sebep olmalarından ötürü iki mevsimde de kullanılması gereken lastik çeşitleri farklıdır. Yaz aylarında kullanılan lastikler kış ayları haricinde kalan diğer aylarda rahatlık ile kullanılabilmektedir. Ancak kış aylarına girildiğine yağmur, kar yağışı, buzlanma ve diğer olumsuz hava koşulları karşısında hem güvenliği hem de sürüş performansını arttıran kış lastiklerinin tercih edilmesi gerekir.

Güvenlik ve sürüş konforu gibi özelliklerinin yanı sıra bazı lastik türlerinde gürültüyü azaltma, sessiz çalışma ve daha düşük desibel değerinde olma gibi özellikler bulunmaktadır. “Sound Comfort” ismi verilen bu özellik sayesinde yolculuk çok daha keyifli geçmektedir.

Hangi Lastikler Daha Sessizdir?​


Hangi Lastikler Daha Sessizdir?


Sessiz lastik çeşitleri, araç sahipleri ve araç sahibi olmayı planlayan diğer tüketiciler tarafından sıklık ile araştırılan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. “Yaz lastiği” ve “kış lastiği” olmak üzere iki farklı kategoride değerlendirilen lastik türlerinden hangilerinin daha sessiz olduğu merak edilmektedir.

Sektörde yapılan araştırmalara göre yaz lastiklerinin birçok yönden kış lastiklerine göre daha avantajlı olduğu bilgisi kaydedilmiştir. Yol tutuşu, desen ve performans bakımından kış lastiklerine göre daha üstün olan yaz lastikleri, sessizlik özelliğine sahip olan lastik türlerini de bünyesinde barındırmaktadır.

GoodYear EfficientGrip Yaz Lastiği​

Yaz lastiklerinden GoodYear EfficientGrip, en sessiz lastik çeşitlerini barındıran seri olarak adlandırılmaktadır. Uzun yolda azami performans ve konfor özelliklerini ortaya çıkaran lastik serisi, yakıt tasarrufu açısından da en iyi yaz lastiği olarak gösterilmektedir. GoogYear EfficientGrip serisi için belirlenmiş olan bazı özellikler şu şekilde sıralanmıştır:
  • Uzun ömürlü kullanım
  • Islak zemin sınıfında yer alan diğer yaz lastiği çeşitlerine göre çok daha yüksek performans ve kısa fren mesafesinde dahi güvenli bir sürüş deneyimi
  • Daha az karbon emisyonu oluşturarak daha düşük yakıt tüketimi
  • Yüzde 50 oranında gürültü düşüklüğü

Bridgestone Potenza S001 Yaz Lastiği​

Yaz lastiklerinden Bridgestone Potenza S001, en sessiz yaz lastiklerinden bir diğer olarak gösterilmektedir. Yol tutuşu, viraj hakimiyeti, ıslak ve kuru zeminlerde üstün performans gibi özellikleri ile öne çıkan Bridgestone Potenza S001, iyi bir lastik arayışında olan araç sahipleri tarafından sıklık ile tercih edilmektedir. Bridgestone Potenza S001 için belirlenmiş olan bazı özellikler şu şekilde sıralanmıştır:
  • 68 desibellik ses seviyesi
  • Ultra yüksek performans
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst