Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

En İyi D Segmenti Otomobiller Hangileridir?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
En iyi D segmenti otomobiller hangileridir? D segmenti otomobiller, Avrupa Komisyonu kompakt üst orta sınıf olarak da kabul edilen araç türleridir. Segment Sisteminde ise dördüncü kategoride yer almaktadırlar. Bu segmente ait araçların sedan olanlarını ülkemizde genel olarak makam aracı olarak görmekteyiz.

Bu segmentin en önemi modelleri ise BMW 3 serisi, Mercedes Benz C serisi, Volkswagen Passat serisi ve Renault Talisman olarak kabul edilmektedir. Peki D segmenti araçların özellikleri nelerdir? Kimlerin alması daha uygun olur? Bu segmentte çok tercih edilen marka hangisidir?

D Segmenti Araçların Özellikleri Nelerdir?​

En iyi D segmenti otomobiller hangileridir? Sorusunun cevabını vermeden önce bu segmente ait araçların özelliklerini bilmek oldukça önemlidir. D segmenti araçlar, orta ve üst sınıf araçlar olarak kabul edilmektedirler. Başta ülkemiz olmak üzere bazı ülkelerde bu segmente ait bazı araçlar makam aracı olarak kullanılmaktadırlar.

Euro NCAP tarafından geniş aile arabası olarak adlandırılmanın yanında Kuzey Amerika'da orta sınıf ve Muscle Car kategorisine eşdeğerdir. Özellikle Avrupa'da geniş aile arabası sınıflandırmasında yer almalarından dolayı oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedirler.

D Segmenti Araçları Kimlerin Satın Alması Daha Uygun Olur?​

D segmenti araçlar üst orta sınıf araçlar ve geniş aile arabası olarak kabul edildiğinden bütçesi uygun olanların ya da geniş bir aileye sahip olanların tercih etmesi daha uygundur. Çünkü geniş bir aile için büyük ve geniş bir araba oldukça önemli bir ihtiyaçtır.

Uzun bir yolculukta, rahat bir şekilde seyahat etmek için oldukça ideal olan bu araçlar, uzun ve geniş bagaja sahip olan bazı sedan modelleri ile bu uzun yolculuklarda yanınıza daha fazla eşya almanıza da olanak sağlamaktadır. Böylece eşyalarınızı farklı yerlere sıkıştırmadan, bagajınıza rahatça yerleştirerek hem sizlerin rahat bir yolculuk yaşamanızı hem de eşyalarınızın aracınızın bagajında rahat bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır.


En İyi D Segmenti Otomobiller Hangileridir


D Segmentinde En Çok Tercih Edilen Marka Hangisidir?​

En iyi D segmenti otomobiller hangileridir? Sorusunun cevabı olarak 2020'de en çok tercih edilen D segmenti araçları olan BMW 3 Serisini ve Volkswagen'in Passat serisini örnek gösterebiliriz. Ancak bunlar kadar tercih edilmemiş olsalar da Tesla Model 3, Mercedes C serisi ve Audi A4/S4/RS4, Skoda Superb ve Volvo S60/V60 serileri de oldukça fazla ilgi görmüştür.

Tercih edilme sayıları araçların gerçek kalitelerini yansıtmıyor olsa da araçların ilgi görmesi demek, diğerlerine oranla çok daha iyi ve güvenilir oldukları, bu segmentin en iyi arabalarının başında yer aldıkları anlamına gelmektedir. Tabi bu araçlar kadar kaliteli olsalar da onlar kadar ilgi görmeyen Ford Mondeo, Opel Insignia ve Peugeot 508 gibi modelleri de inceleyebilir ve hangi model arabayı alacağınız konusunda daha iyi araştırma yaparak daha net karar alabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst