Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

En İyi B Segmenti Arabalar hangileridir?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
En iyi B segmenti arabalar hangileridir.
sorusu yeni araç almak isteyen kişilerin sorduğu ve cevabını merak ettiği bir sorudur. Peki, B segmenti araçlar neye göre belirlenir? B segmenti araçlar halk arasında küçük sınıf olarak da bilinir. Boyları 370 cm ile 400 cm arasında değişiklik gösteren araçlardır.

Bu açıdan bakıldığında şu soru aklımıza gelebilir, B segment araç almak mantıklı mı? Ekonomik olmaları, az problem yaşamaları ve boyutlarının uygun olması nedeniyle kalabalık şehirlerde park sorunu yaşatmamaları gibi nedenlerle B segment araç almak mantıklıdır. B segment araçlar fazlaca üretilmektedir. Bu nedenle ikinci B segment araç alacakların, aracın durumuyla ilgili bazı endişeleri olabilir.

B segment araç alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu durumda yapmanız gereken ekspertiz hizmetinden faydalanmak ve arabayı dikkatlice incelemek olacaktır. En iyi B segmenti arabalar hangileridir sorusuna yanıt vermek için bu yazıda en başarılı B segment arabaları inceledik.

1-Toyota Yaris​

Toyota Yaris modeli B sınıfı araçlar içerisinde en çok tercih edilen arabalardandır. En beğenilen yanlarından birisi de çok az problem yaşatmasıdır. 0-100 km arasına 10.2 saniyede ulaşabilen Yaris, 125 beygir gücündedir ve ortalama yakıt tüketimi 7.4 litre olarak hesaplanmıştır.

Aracın bagaj hacmi 286 litredir. Bagaj hacmi olarak muadillerinin biraz gerisinde kalmıştır. Ancak Yaris, bu açığını konforlu sürüş ve geniş iç alanıyla kapatmaktadır. Japon teknolojisi Toyata markasına güvenip Yaris modelini değerlendirebilirsiniz.

2-Hyundai İ20​

B segmenti araçlar arasında en çok tercih edilen bir diğer model Hyundai markasının i20 modelidir. Modelin bagaj hacmi 352 litre olarak üretilmiş. Aracın 0-100 km süresi ise 11.4 saniye olarak ölçülmüş. Aracın yakıt tüketimi de ortalama 7 litre civarında. Araç birçok teknik donanımı da içinde barındırıyor.

Ülkemizde de Hyundai markasının bu modeli çok rağbet görüyor. Konforlu sürüş deneyimi ve güçlü yol tutuşuyla ön plana çıkan model göze hoş gelen bir tasarıma da sahip. Güney Kore teknolojisinin B segmenti araçlar arasında başarılı modellerden birisi olan i20 modelini değerlendirebilirsiniz.

3-Renault Clio​

En iyi B segmenti arabalar hangileridir konusunda verilebilecek en iyi yanıtlardan biri Renault Clio olmalıdır. Günümüzde sadece bireysel kullanıcılar tarafından değil şirketler tarafından da sıklıkla tercih edilen bu aracın bu kadar tercih edilmesinde bir neden var.

B segmenti araçlar içerisinde konforlu olması ve ekonomik yakıt tüketimiyle Clio modeli rağbet görmektedir. Dış tasarımı açısından bakıldığında bir üst model olan Megana modeline de benzetilmektedir. Yeni modellerinde de iç donanımı teknoloji alanında oldukça başarılı ve göze hitap ediyor. Fiyat olarak da B segmenti araçlar arasında ekonomik bir model olmasıyla öne çıkıyor.

En İyi B Segmenti Arabalar hangileridir?

4-Ford Fiesta​

B segmenti araçlar arasında öne çıkan bir diğer seçenek ise Ford markasının Fiesta modeli. Kullanıcıları aracı konforlu ve iyi bir yol tutuşa sahip olarak tanımlıyor. Dış görünüş açısından da göze hitap eden bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanıcılarına az problem çıkaran bir araç olması da onun beğenilen özelliklerden bir diğeri. Panoramik cam tavan ve dokunmatik ekran gibi özellikleriyle de göze hitap etmeyi başarıyor. Amerikan menşeili Ford markasının Fiesta modelini de en iyi B segmenti arabalar hangileridir konusunda mutlaka değerlendirmelisiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,105
Son üye
Arifkara
Üst