Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası Listesi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri? Elektrikli aile arabaları listesi ve isimleri nelerdir? Sizlere bu gün bu konuyu kaleme aldık. Elektrikli arabalar artık öne çıkmakta ve yavaş yavaş yaygınlaşmaktadır.

Her zamankinden daha fazla seçenekler geliyor. Bu durum da fiyatları düşürmeye yardımcı oluyor ve daha akıllı pil teknolojisi, tek bir şarjla daha fazla seyahat edebileceğiniz anlamına geliyor. Elektrikli araçların (EV'ler) sessizce seyahat etmenize ve sıfır emisyon üretmenize izin verdiği kanıtlanmıştır.

Ayrıca Avrupa ülkelerinden çoğunda da yol vergisinden muaf olduğu ve Avrupa da onları daha uygun fiyatlı hale getirmeye yardımcı olmak için de devlet hibesine hak kazandığı gerçeğini ekleyelim. Hızlı şarj istasyonları arttıkça ve şarj altyapısı geliştikçe, neredeyse her ay bir EV, benzinli veya dizel yakıtlı modellere daha uygun bir alternatif haline geliyor.

Tabi bu Avrupa ve ABD için geçerli demekte fayda var. Çünkü ülkemizde fazla yaygın hale gelmediği için diğer otomobillerden daha pahalıya satılmaktadır.

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 listemizde sizlere ilginç modeller hazırladık. İlk olarak yaklaşık 10 yıl önce ortaya çıkan pazarın ilk elektrikli otomobilleri, yaklaşık 80 mil yani 130 KM kullanılabilir menzile sahip otomobillerdi. Benzinli muadillerine göre %50 daha yüksek fiyatlıydı. Bugün, birçok durumda, gerçek dünya aralığı iki katından fazla arttı ve bu fiyat farkı neredeyse ortadan kalktı.

Menzil, kullanılabilirlik, sürüş dinamikleri ve paranın karşılığı gibi faktörler göz önünde bulundurularak derlenmiş, En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 listesidir. Bazı EV'ler, yanmalı motorlu araçlara kıyasla hala nispeten yüksek fiyatlara tabidir bunu da dipnot olarak ekleyelim.

1. KİA e-Niro​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
Kia e-Niro, 64 kWh pil paketi, tek bir şarjla 230 mil (270 KM() rahatça seyahat imkanı sağlıyor. Dahası, otoyoldan uzak durursanız veya şehir etrafında kalırsanız. Birkaç yıl önce, çok daha pahalı bir üründen bekleyeceğiniz türden bir menzil olurdu ve muhtemelen onun da adı şu anda Tesla diyebilirim.

Menzil, kullanılabilirlik ve satın alınabilirlik arasındaki bu türe meydan okuyan ilişki, e-Niro'nun şimdi bu listeyi taçlandırmasının tek nedeni değil. Yine de e-Niro'nun öne çıktığı nokta, aynı zamanda tamamen pratik, dinamik olarak iyi çözülmüş ve sürüşü keyifli bir EV olmaya devam etmesidir. Fiyatına göre neredeyse diğer tüm elektrikli araçlardan daha geniştir.

Rakiplerinin çoğundan daha yüksek düzeyde gelişmişlik ve başarı adından söz ettirmektedir. Rakiplerinin hızlandırıcı gücünden biraz yoksun olabilir, ancak çok yönlü, gerçekten kullanılabilir uygun fiyatlı bir EV olarak e-Niro En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılı listemizde zirvede yer alacaktır.

2. Volkswagen ID.3​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
Volkswagen ID 3, markanın çevre dostu harikası olarak sahneyi almaya hazırlanıyor. Golf boyutundaki bu hatchback, aynı zamanda yeni ID alt markasını da markadan uzaklaştırıyor ve bunu Volkswagen'in haklı olarak ünlü olduğu kitlesel pazar gelişmişliği ve sınıfında lider kullanılabilirlik ile yapmayı hedefliyor.

Tamamen yeni bir arkadan motorlu platform üzerine inşa edilen ID 3, uzun bir dingil mesafesinden yararlanarak kabin alanı geniş tutulmuştur. 201 beygir ve 229 lb ft'ye kadar arkaya monte edilmiş bir motorla çalışır. Şu anda iki pil boyutu mevcuttur. 58kWh'lik bir paket, 420 km'lik bir WLTP aralığı sunarken, daha büyük, daha pahalı 77kWh pil, bunu 550 km'ye çıkarmaktadır.

Manevra kabiliyeti ve yüksek hız tepkisi açısından mükemmeldir ve kompakt otomobil standartlarına göre ağır olmasına ve çapı 20 inç kadar büyük tekerlekler üzerinde dönmesine rağmen, şirketin sürüş karmaşıklığı konusundaki yüksek standartlarını da yakaladığı görülmektedir. Yol tutuşu şaşırtıcı derecede dengeli ve çeviktir.

3. Kia Soul EV​

En-Iyi-10-Elektrikli-Aile-Arabasi-20213.jpg
Kia'nın kompakt crossover modeli üçüncü nesil için geri döndü, ancak bu sefer Soul, Avrupa pazarlarında yalnızca elektrikli bir araç olarak sunulacak. Özellikle sportif olmasa da iyi gidiyor, güçlü bir performans sergiliyor ve 1682 kg'lık boş ağırlığını çok fazla abartmıyor.

Biraz daha büyük e-Niro ile aynı güç aktarma organını kullandığından, 64 kWh pil ile donatıldığında WLTP sertifikalı 450 km menzil vaat ediyor.

4. Hyundai Kona Elektrik​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
Nispeten yakın zamana kadar, gerçek bir 480 Km günlük kullanım menzilini uygun bir fiyatla birleştirecek kadar iyi bir elektrikli araba çok uzak bir yol gibi görünüyordu. Ancak Hyundai Kona Electric bunu birkaç yıl önce gerçeğe dönüştürdü.

Hyundai, pil satın alma işinde, önemli bir rekabet avantajını kullanarak, bu arabaya, bu listedeki birçok rakibiyle karşılaştırıldığında, yerleşik elektrik pilinde oldukça büyük bir avantaj sağladı. Tipik olarak 400 km'den fazla ve biraz daha yavaş kullanımda ise 480 Km'den fazla menzil için yeterli kapasiteye sahip olarak üretilmiştir.

Ve bu arabada, en yakın rakiplerinden çok daha güçlü hızlanma performansı ile paketlenmiş olarak geliyor. Kona Electric, trafik ışıklarından bazı ateşli hatchback'lerle yarışmak için bile yeterince hızlı olarak üretilmiş.

5. Volkswagen ID.4​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
ID 4, ID 3'ün ardından grubun MEB platformunda piyasaya sürülen ikinci Volkswagen'dir. Bu, önceki modelden daha büyük, daha pahalı bir otomobil, ancak yine de VW'nin baskın hale gelmesine yardım etmede çok önemli bir rol oynayacak. küresel EV pazarındaki oyuncu.

Ne de olsa dünya SUV'ler için deli oluyor ve Volkswagen, ID 4'ün ambalajının, Tiguan boyutunda bir pakette Touareg pratiklik seviyeleri sunduğu iddia ediyor. Bu çok iyi bir kombinasyon gibi görünüyor. Pratikte de oldukça iyi çalışıyor.

Önde çok fazla alan var ve 531 litrelik bagajı bir Tiguan'dan daha büyük olarak tercih edilmiş. Tek hafif kusur, pilin konumlandırılmasının, arka koltuklardaki kişilerin isteyebileceğinizden biraz daha yüksek oturması anlamına gelmesidir.

Bataryadan bahsetmişken, iki boyut mevcut olacak ve bunlar arkaya monte edilmiş elektrik motorunun çıkışına karşılık geliyor. 146 beygir ve 168 beygir modelleri 52kWh birimle gelirken, kullandığımız 201 beygir modelinde 520 KM'lik bir WLTP aralığı için iyi olan 77kWh bir pil var.

Çift motorlu, dört tekerlekten çekişli bir GTX performans modeli de Nisan 2021'den itibaren ürün grubuna katılacak. Performans, yaklaşık 50mph'ye kadar tempolu ve seyir hızlarında, ID 4 son derece rafine ilerliyor. Düşük hızlarda da çeviktir. Burada, sürüş meraklılarının heyecan duyacağı çok büyük hız yok ama tamamen kullanılabilirlik temelinde, ID 4'ün arızalanması oldukça zor.

6. Nissan Leaf​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
Nissan Leaf, birinci nesil formda, neredeyse on yıl önce uygun fiyatlı elektrikli otomobil için kalıbı belirledi. Pil kapasitesi, Nissan'ın WLTP sertifikalı 270 km menzile sahip olması için artırıldı. Ancak, en üst seviye 64kWh e+ versiyonunda bu rakam 320 km'nin üzerine çıkıyor. Ayrıca selefinden önemli ölçüde daha fazla güç ve torka sahiptir.

Oldukça iyi bir performans sergilemektedir. Genel olarak sürüş için daha yuvarlak bir araba hissiyatı veriyor. Küçük bir aile için günlük kullanım pratikliği konusunda buradaki en güçlü modellerden birisi diyebiliriz. Ayrıca iç mekanı oldukça eski görünüme ve hissiyatına da sahiptir. En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası içerisinde yer almıştır.

7. MG 5 SW EV​

En-Iyi-10-Elektrikli-Aile-Arabasi-20217.jpg
Bu en yeni MG'nin oldukça pasaklı görünse de bu görünümün sizi onun herhangi bir şekilde kötü bir araba olduğunu düşünmenize izin vermeyin. Gerçekte, Çinli markanın ikinci elektrikli aracı olan 5 SW EV hakkında sevilecek çok şey var.

Yeni başlayanlar için, çok rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmıştır. Bu arada, pratik otomobil gövdesine, 464 litrelik bir bagaja ve genç bir aileyi rahatça oturtmak için yeterli yolcu alanına sahiptir. 52,5 kWh pili, WLTP sertifikalı 344 km menzile sahiptir. Ana rakiplerine ayak uydurmak (ve bazı durumlarda daha iyi) için yeterli performansı bulunuyor.

Tabi ki, iç mekanı özellikle parlak görünmüyor ve yapı kalitesi nispeten standart gibi görünüyor. Ancak uygun fiyatlı, işlevsel, gösterişsiz bir elektrikli otomobil olarak, gerçekten de oldukça iyi çalışıyor. Bu yüzden de En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası listesi içerisinde yer bulmayı başardı.

8. Volvo XC40 Şarj P8​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
XC40 tanıdık bir şekil olmasına rağmen, bu P8 versiyonu aslında Volvo'nun ilk tamamen elektrikli üretim aracı oldu. Bu tanınabilir dış cephenin altında, yakın zamanda piyasaya sürülen Polestar 2'de bulacağınız aynı tür donanım bulunur.

Sonuç, şaşırtıcı derecede tepkili bir hız dönüşü sağlamaktadır. XC40 P8, durduğu yerden 62 km/s hıza sadece 4,9 sn'de ulaşmaktadır. Bununla birlikte, hız potansiyeli, otomobilin daha yumuşak süspansiyon kurulumu beklense de bu modelde bize bu hissiyatı yaşatmıyor. Hızlanma ve yavaşlamada belirgin bir eğim varken, daha hızlı virajlar da iyi miktarda performans sergiliyor.

Yine de teknik düzeyde etkileyici ve 2025 yılına kadar küresel satışlarının %50'sini EV'lerin oluşturmasını bekleyen bir şirketten gelecek şeylerin umut verici olmasına seviniyoruz.

9. Citroën e-C4​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
Fransız üretici, gerçek Citroën tarzında, yeni nesil elektrikli otomobilinin stilini, PSA Grubundaki emsallerinden kesinlikle daha tuhaf bir yönden ele geçirdi. Yine de, e-C4'ün, eski Citroën'lere belirgin stilistik göndermelerle oldukça çekici görünen model olduğunu düşünüyoruz.

Peugeot'nun e-2008 kompakt crossover'ında olduğu gibi, e-C4, PSA'nın e-CMP mimarisine oturuyor. Böylece aynı 50kWh pili ve aynı 134 beygir motoru ön tekerlekleri çalıştırıyor. Peugeot, iddia edilen 310 Km menzile sahipken, Citroën, WLTP ile 349 Km olarak açıkladı.

Performans iyi ve sürüş nispeten rahat hissettiriyor. Ancak istisnai olarak hafif ve hissiz direksiyonu sayesinde, daha hevesli sürücülerin heyecan duyacağı pek fazla bir şey yok. Yine de pratiklik yeterince iyi ve kabin tasarımı olarak da etkileyici görünüyor.

10. Peugeot e-2008​

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri?  Elektrikli aile arabaları ve simleri nelerdir?
Saf stil çekiciliği söz konusu olduğunda, Peugeot'nun ikinci nesil 2008 crossover'ının elektrikli versiyonu bu listedeki arabaların çoğunu geride bıraktı. Aynı zamanda oldukça pratik, büyük ölçüde rahat ve sürüşünün oldukça iyi olması da çekiciliğini daha artırmayı başardı.

Eşit derecede yakışıklı e-208 süpermini gibi, bu daha büyük model de PSA Group'un modüler e-CMP platformunu temel alıyor. 50 kWh'lik bir akü, 134 hp'lik bir elektrik motoruna güç veriyor ve Fransız crossover'a WLTP sertifikalı 310 KM menzil sağlıyor. Kia e-Niro, Hyundai Kona Electric ve Volkswagen ID 3 ile karşılaştırıldığında, özellikle e2008'in orta sınıf versiyonları bu rakiplere yakın fiyatlandırıldığında, bu performansın yetersiz kalması muhtemel görünüyor.

En İyi 10 Elektrikli Aile Arabası 2021 yılında hangisidir? En İyi Elektrikli Aile Arabaları hangileri? Elektrikli aile arabaları listesi ve isimleri nelerdir? listesini sizler için hazırladık. Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayınız.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst