TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Yerli Otomobil Modelleri

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Elektrikli yerli otomobil modelleri, tanıtımının yapılmasından sonra vatandaşlar merakla ne zaman satışa sunulacağını beklemeye başladı. Yerli otomobil, Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından 27 Aralık 2019 yılında Gebze' de tanıtıldı. Ortalama 3 yıldır üretimi için çalışmaların devam ettiği yerli otomobilin tanıtımına Recep Tayyip Erdoğan' da katıldı. Yerli otomobilin, modellerinin ortaya çıkmasıyla birlikte vatandaşlar yerli otomobil modellerinin teknik özelliklerinin ne olduğu konusunu oldukça merak ediyor.

Elektrikli Yerli Otomobil Modelleri Nelerdir?​

Elektrikli yerli otomobil modelleri, üst düzey performans özelliklerine sahiptir. Yerli otomobil modelleri Suv ve Sedan olarak tanıtıldı. Deneme sürüşü hava koşulları nedeniyle yapılamayan aracın konfor ve sürüşü oldukça merak ediliyor. Üst düzey performans ve teknik özellere sahip yerli otomobilin meraklıları oldukça fazla görünüyor. Yerli otomobil, 30 dakikanın altında ki hızlı şarj süresinde %80 doluluğa ulaşabilecek. Elektrikli modüler platformu sayesinde, 300 + ve 500 + üzerine kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak ve merkeze sürekli bağlı kalacak araç 4G ve 5G bağlantısı ile uzaktan güncelleme alabilecek özelliğe sahiptir. Elektrikli yerli otomobil modelleri, gelişmiş batarya yönetimi ve aktif termal yönetimi sayesinde, oldukça uzun ömürlü kullanım sunan bataryaya sahiptir. 200 beygir gücü ile araç 7,6 saniye, 400 beygir gücü ile de 4,8 saniye altında 0- 100 km/s hızlanabilecek. Araçta bulunan Euro NCAP 5 yıldız seviyesiyle uyumlu, platformla entegre edilmiş bataryası yüksek çarpışma dayanımlıdır. Aracın bataryası %30 daha fazla burulma direncine sahip olacak. Aracın menzili yüzde 20 'ye kadar katkı sağlayan geri kazanım frenleme özelliği sayesinde otomobil oldukça ön plana çıkıyor. Sessiz çalışma özelliği bulunan yerli otomobil, sıfır emisyonla temiz bir sürüş sağlayacak. 2022 yılına kadar TOGG ile yayılımının sağlanması tamamlanacak geniş kapsamlı şarj altyapısı ile evler, ofisler ve yol üzerlerinde bulunan istasyonlarda şarj olabilecek. Şarjını kolaylıkla yönetebilecek bu araç, kısa sürede şarj olmanın yanı sıra az tüketim sağlayarak uzun sürüş keyfi sağlayacak.

Elektrikli Yerli Otomobil Modelleri Ne Zaman Satışa Çıkarılacak?​

Elektrikli yerli otomobil modelleri, Suv ve Sedan, 27 Aralık 2019 tarihinde tanıtıldı. Otomobilin çok beğeni görmesinin yanı sıra performansı ve teknik özellikleri ile de göz doldurdu. Yerli otomobilin 2021 yılında seri üretime geçmesi planlanıyor. 2022 yılının ikinci çeyreğinde, satışa çıkarılması tahmini olarak planlanıyor. Seri üretimi yapılacak olan yerli otomobilin ilk 100 tanesi C- Suv modeli olmasına karar verildi. Daha sonra Sedanın üretime geçecek bu yüzden önümüzdeki günlerde Sedanın prototipi de görücüye çıkması planlanıyor. Ancak Sedanın modeli yürüyen bir prototip olmayacak. Çok İlgi gören yerli otomobilin önümüzdeki yaklaşık 10 yıllık süreçte, model sayısının 5' i geçmesi planlanıyor. Bu süre içerisinde de 3 modelin yenilenmesi işlemi yapılacak. Elektrikli Yerli Otomobil Modelleri hakkında detay yazımızdan sonra sizlere Elektrikli yerli otomobil TOGG için merak edilenler yazımızı sunuyorum. Bakmayı unutmayınız.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst