Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli SUV MG ZS EV Modeli Özellikleri, Satış Fiyatı ve Tarihi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
İngiliz köklü Otomobil firması olan Elektrikli SUV MG ZS EV Modeli Özellikleri, Satış Fiyatı ve Tarihi ve Morris Garages ZS EV Teknik Özellikleri neler? Bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz. Medyada TOGG'a İngiliz rakip adıyla duyurulan model olan MG ZS EV modeli için sizlere inceleme ve detaylar paylaşacağız.

Elektrikli SUV MG ZS EV Türkiye de satışa sunulacak!​

MG ZS EV modeli İngiliz firma olan Morris Garages firmasının üretmiş olduğu bir modeldir. ZS EV modeli Elektrikli SUV segmentinde bir araçtır. Firmanın Çin fabrikasından üretmiş olduğu modeldir.

Ayrıca piyasaya uygun fiyatlı girmesinin de en büyük sebebi budur. Maliyeti uygun yaparak SUV segmentinde ekonomik bir araç ortaya çıkarmak olan firmanın bu amacı da gerçekleşmiş oldu.
Elektrikli SUV MG ZS EV Modeli Özellikleri, Satış Fiyatı ve Tarihi
İngiliz köklü Otomobil firması Morris Garages firması yani halk dilinde MG olarak bilinen firma, ZS EV modeli ile ülkemizde de bu aracın satışını sağlayacak. Firma yetkilileri ve Doğan Grubu yani Doğan Trend Otomotiv anlaşmaya vararak ülkemizde bu modeli satışa sunacaklar.

Anlaşmaya varılan model piyasadaki Elektrikli SUV modellerine göre uygun fiyatlı olacağı söyleniyor.

Elektrikli SUV MG ZS EV Modeli Özellikleri neler?​

Morris Garages ZS EV Modeli Özellikleri ise şu şekilde:

  • 143 beygir güç üreten
  • 1 Adet elektrikli motor
  • 0-100 km/s hızlanması 8.5 saniye
  • 44.5 kWh'lık lityum iyon batarya
  • WLTP'ye göre karma kullanımda 263 kilometre, şehir içi 372 kilometre Menzile sahip
  • 4 farklı renk seçeneği mevcut: Mavi, Beyaz, Siyah ve Kırmızı.
  • 50kW’lık hızlı şarj ünitesinde 42 dakikada, %10’dan – %80 şarj seviyesine ulaşabiliyor.
  • Normal şarj ile 7saat 45 dakikalık tam kapasiteye ulaşıyor.

Elektrikli SUV MG ZS EV fiyatı ve Satış Tarihi​

Doğan Trend Otomotiv firmasının getireceği MG ZS EV modeli Ülkemizde satışa sunulacağı duyurulmuştur. Anlaşmanın yapıldığı ilk etapta 5 aracın getirileceği satışı olursa da modele verilen fiyat da tutarsa modelin ülkedeki tedarikçisi olarak satışa devam edeceği söylendi.
Elektrikli SUV MG ZS EV Modeli Özellikleri, Satış Fiyatı ve Tarihi

MGZS EV Türkiye'ye Ne zaman Gelecek ?​

Doğan Trend Otomotiv firmasının getireceği bu modeller ne zaman satışa sunulacak diye merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda sizlere bu tarihi açıklayacağız. MG ZS EV Türkiye'ye Şubat ayında gelecek. Ön deneme için satışlar olursa da Doğan Trend otomotiv firması daha fazla araç ülkeye getirecek.

Ülkede satış anlaşmasını İngiliz firma ile yapan Firma SUV Elektrikli Otomobil modelini ülkede satış durumuna göre sayı belirleyecek. Ayrıca modelin ülkemizde beğenilip beğenilmeyeceği de hala merak konusu desek yeridir. O yüzden ön satış yapılarak devam edilecek.
Elektrikli SUV MG ZS EV Modeli Özellikleri, Satış Fiyatı ve Tarihi

Elektrikli SUV MG ZS EV fiyatı ne kadar olacak?​

İngiliz Morris Garages firması yani MG firmasının ZS EV modeli Ülkemizde şubat ayında deneme amaçlı getirilecek. Henüz satış fiyatı hakkında bir detay bulunmazken sadece tahmini rakamlar verilmektedir. Çünkü Çin'de üretilen araçların normal üretime göre daha uygun olduğunu varsayarsak Elektrikli SUV modeli olan MG ZS EV için de uygun bir fiyat belirlenmelidir. Aksi takdirde bu model ülkemizde fazla satılmaya bilir.

Ayrıca ülkemizde ve dünyada Çin fabrikasından üretilen araçlara karşı bir ön yargı olduğu için de tedirgin yaklaşılması da aşikar ortadadır. Bu yüzden de Doğan Trend Otomotiv önce deneme araçlarını getirip sonra asıl sipariş vereceği anlaşması yapılmış. Şimdi merak edilen konulardan birisi de Elektrikli SUV MG ZS EV Türkiye fiyatı ne kadar olacak? sorusu.

İşte bu sorunun cevabı; Elektrikli SUV Morris Garages ZS Ev otomobili fiyatı Şubat ayında belirlenecek. Biz de sadece tahmini olarak Çin fabrikasından üretimini de fiyat için göz önüne alarak 330 Bin ₺ ile 380 Bin ₺ arasında olacağını tahmin ediliyoruz. Ayrıca bizler bu marka için daima gelişmeleri takip edeceğiz.

Sizler de bizlere destek olmak için forum sitemize üyelik yapabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst