Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli sürücüsüz Traktör tanıtıldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Monarch akıllı traktörü olarak elektrikli sürücüsüz traktör modelini tanıttı. Kendi kendine ekip biçen traktör ve Yapay zeka destekli traktör için detaylar yazımızda mevcuttur. Monarch traktör firması kendi kendine ekip biçebilen traktör duyurdu.

Yapay zeka destekli olan bu traktör hem elektrikli hem de sürücüsüz olarak çalışabiliyor gidebiliyor. Ayrıca verilen komutları sürücüsüz bir şekilde yerine getirebiliyor. Bu komutları ise traktörün akıllı bölümüyle entegre olan tablet vasıtasıyla yapıyor. Tablette 360 Derece görebilen kameralar mevcut ve bu kameralardan traktörünüzü takip edebiliyorsunuz. Hasat ve diğer tarla işlerini sürücüsüz bir mod ile gerçekleştirebileceksiniz.

Monarch akıllı traktörü olarak elektrikli sürücüsüz traktör modelini tanıttı.  Kendi kendine ekip biçen traktör ve Yapay zeka destekli traktör


Ayrıca kendi kendine sürücüsüz bir şekilde faaliyetlerine devam edebilmesi için çeşitli navigasyon ve bir çok sensöre sahip olan bu Traktör, gölge modunda belirli görevlerin yerine getirilmesi ile bir kişiyi takip etme işlevi vardır. Yani sizi gölge gibi takip etmektedir.

Özelliklerine de gelecek olursak eğer; Traktörde 70 beygir gücünde bir elektrik motoru ve 10 saat kesinti yaşamadan çalışabilen bir enerji sağlayan pil bulunmaktadır. Normal ev elektriğinde ise 5 saate kadar tam dolu bir şarja ulaşacaktır. Taşıma kapasitesi ise 998 KG'dır. ( Bu ilerleyen zamanda daha da artırılacaktır) Ayrıca sürücüsüz Traktör Monarch, görevlerdeki becerilerini geliştirmek için bir dizi kendi kendine öğrenme algoritması kullanmaktadır.

Sensörlerinin yardımıyla günde 240 GB‘a kadar veri toplayıp analiz etmekte ve bu verileri ilerleyen zamanda kullanabilmektedir. Traktör şimdiden ön siparişe açıldı desek yeridir. ABD çiftçileri şimdiden sıraya girmiş durumdadır. Ülkemize ne zaman geleceği hakkında da her hangi bir gün veya veri bulunmamaktadır. ABD satış fiyatı ise 50 Bin Dolar'dan başlayacaktır.

Monarch akıllı traktörü olarak elektrikli sürücüsüz traktör modelini tanıttı. Kendi kendine ekip biçen traktör ve Yapay zeka destekli traktör için tüm detaylar aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Sizce bu Traktör ülkemizde iş görürü mü? Ayrıca elektrikli traktör için ülkemizdeki çiftçi bilinci yeterli midir? Bu sorulara yorumlarınızı bekliyoruz. Yorum yazmaktan çekinmeyerek bizlere destek olabilirsiniz.

 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst