Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli otomobillerin vergisiz fiyatları ne kadar?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Elektrikli otomobillerin vergisiz fiyatları ne kadar? Elektrikli araçların vergisiz fiyatları ne kadar? Dünya ülkelerinin çoğunda devlet işleri vergi ile yürütülmektedir. Yani dışardan alınan tüm elektronik ürünlerde dünyanın hemen hemen her ülkesi vergi alarak o ürünlerin pazarda sunulmasına imkan sağlamaktadır. Diğer ülkelerde olduğu gibi bizimde ülkemizde dışarıdan ithal edilen otomobillerden vergi alınmakta bu da aracın satış fiyatı üzerinde büyük etki göstermektedir.

Elektrikli otomobillerin vergisiz fiyatları ne kadar? Bu gün de sizlere elektrikli otomobiller için ülkemizde vergi alınmadan satışı olsaydı araç fiyatları ne olurdu bunu sizlere paylaşacağız. Çünkü bu araçlar ülkemize geldikten sonra bir kaç vergilendirme yapılarak satışa sunulmaktadır. Bunlar ÖTV ve KDV olarak bir kaç vergiden oluşmaktadır. Bunlar da pul vergisi vs de eklenmektedir.

Hemen sözlerimizi uzatmadan Elektrikli otomobillerin vergisiz fiyatları ne kadar? Elektrikli araçlar vergisiz ne kadara satılıyor? Bu soruları sizler için marka model olarak hazırladık. Gelin bu araçların vergi eklenmeden olan fiyatlarını inceleyelim.

Elektrikli-otomobillerin-vergisiz-fiyatlari-ne-kadardir-.jpgElektrikli otomobillerin vergisiz fiyatları ne kadar?​

Öncelikle Elektrikli otomobillerin vergisiz fiyatları ne kadar? Elektrikli araçların vergisiz fiyatları ne kadar? bunu dolar cinsinden ve şu an yazımız yazılırken Dolar kurundan veya Euro kurundan hesaplanmaktadır.

Ayrıca modellerin en düşük paketleri hesaplanmıştır. Aşağıda da modellerin hesaplandığı güncel döviz kuru da belirtilmiştir. Dolar Kuru: 8,45 TL Euro 10.00 TL Not: Modellerin En düşük Paketleri hesaplanmıştır.

Tesla Model 3​

Tesla Model 3 internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 34.190 Dolar'dır. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 288.905 TL yapmaktadır. ABD satış Siteden Teyit edebilirsiniz.

Tesla Model X​

Tesla Model X internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 88.190 Dolar'dır. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 745.205 TL yapmaktadır. ABD Satış Siteden Teyit edebilirsiniz.

Hyundai Kona EV​

Hyundai Kona EV internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 37.190 Dolar'dır. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 314.255 TL yapmaktadır. ABD satış Sitesinden teyit edebilirsiniz.

Renault ZOE​

Renault ZOE internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 32.500 Euro'dur. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 325.650 TL yapmaktadır. Fransa satış Sitesinden teyit edebilirsiniz.

Renault Twingo​

Renault Twingo internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 21.550 Euro'dur. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 215.931 TL yapmaktadır. Fransa satış Sitesinden teyit edebilirsiniz.

Porsche Taycan​

Porsche Taycan internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 79.990 Euro'dur. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 801.499 TL yapmaktadır. Carwow satış sitesinden bakabilirsiniz.

Jaguar I-Pace​

Jaguar I-Pace internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 69.900 Dolar'dur. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 590.655 TL yapmaktadır. Jaguar ABD satış sitesinde teyit edebilirsiniz.

Volkswagen İD.4​

Volkwagen İD.4 internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 69.900 Dolar'dur. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 590.655 TL yapmaktadır. Volkswagen İngiltere satış sitesinden teyit edebilirsiniz.

Mercedes EQS 450 Plus​

Mercedes EQS 450+ internet sitesindeki en düşük model anahtar teslim fiyatı 120.000 Euro'dur. Bu da ülkemizde vergisiz olarak hesaplandığında TL değerinden ise 1.202.400 TL yapmaktadır. Mercedes EQS 450 Almanya Fiyatıdır. Teyit edebilirsiniz.

Elektrikli otomobillerin vergisiz fiyatları ne kadar? Elektrikli araçların vergisiz fiyatları ne kadar? diye merak edenler için detaylı yazımızı yazdık. Eğer yazımızı beğendiyseniz yorum yapmayı ve fiyatlar hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst