TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli otomobillerin sigortası daha mı ucuz?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,114
Tepkime puanı
225
228


Hayır. Aslına bakılırsa, sigortalanmaları benzer bir benzinli veya dizel arabadan biraz daha pahalıdır.
Bunun birkaç nedeni vardır, en etkili olanı onarım maliyetidir.

Elektrikli arabalarda geleneksel arabalara göre daha az hareketli parça vardır, bu da yanlış gidecek daha az parçaya sahip olduğu anlamına gelir, ancak sahip oldukları bileşenlerden bazıları (duruma göre yerinde olan lityum iyon piller), hasar görürlerse onarmak veya değiştirmek son derece pahalıdır. .

Sıklıkla konuşulmayan bir başka faktör de, elektrikli otomobiller üzerinde çalışmak için kalifiye teknisyenlerin varlığıdır, çünkü bu teknisyenlerin sayısı normal arabaları tamir edebilenlerden çok daha düşüktür ve bu da maliyetleri yükseltir.

Elektrikli otomobiller için sigorta sağlama konusunda uzmanlaşmış şirketler olduğunu ve bunlardan biriyle gitmenin primlerinizi önemli ölçüde düşürebileceğini unutmamak gerekir. Bu sağlayıcılarla bile, en iyi anlaşma için alışveriş yapmanız çok önemlidir. Dahası, primlerinizi düşürmek için tüm olağan hileler elektrikli arabalarda hala geçerlidir. Aylık yerine peşin ödeme yapmayı veya bir kara kutu veya araç kamerası taktırmayı düşünün.

Ancak gerçek şu ki, elektrikli arabalar çoğu bölgede günlük işletme maliyetlerini düşürürken, ne yazık ki sigorta bunlardan biri değil.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,576
Kullanıcılar
5,226
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst