Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Otomobillerin ilerde değer kaybeder mi?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
225

Tüm arabalar - elektrikli veya başka türlü - zaman içinde bir dereceye kadar değerini kaybeder. Bu amortisman olarak bilinir. Soru şu ki, elektrikli arabaların doğal kullanımdan kaldırılması, geleneksel olarak çalıştırılan arabalardan daha mı ağır?

Herhangi bir araba markası ve modelindeki amortisman, ne kadar arzu edildiği ve ne kadar güvenilir olarak algılandığı dahil olmak üzere çok sayıda değişkene bağlıdır.

Ve birkaç yıl önce, ilk elektrikli araçlar piyasaya çıktığında, onların amortismanı gerçekten çok ağırdı. Bunun nedeni, otomobil alıcılarının menzil ve şarj etmedeki zorlukların yanı sıra elektrikli otomobillerin gerçekleri hakkında genel bir anlayış eksikliğinden dolayı elektrikli otomobiller için çok az iştahlarının olmasıydı.

Ancak bugünlerde bu durum hemen hemen tersine döndü. Arabalar, menzil, kalite ve çekicilik açısından daha iyi hale geldi - şarj altyapısı gelişti ve genel halk artık elektrikli motoru daha iyi anladı ve buna açıklık kazandı.

Bu, hem yeni hem de kullanılmış elektrikli otomobiller için artık birçok kişinin değerini geleneksel arabalardan daha iyi tuttuğu noktaya kadar çok daha fazla iştah olduğu anlamına geliyor. Ve zaman geçtikçe ve elektrikli motor gittikçe daha yerleşik hale geldikçe, bu boşluk daha da büyüyecek.
 
Son düzenleme:

Katılım
11 Şub 2021
Mesajlar
242
Tepkime puanı
68
Bence elektrikli otomobiller asla ve asla değer kaybetmez. Daha önceleri alt yapı ve diğer olanaklar olmadığı için değer kaybetmişti. Fakat şimdi alt yapı ve zemin elektrikli otomobillerin üretimine gelişimine ve kullanımına uygundur.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst