Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Otomobillerin Geleceği


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bu gün sizlere kendi analiz yazımız olan; Elektrikli Otomobillerin Geleceği makalesinde sizlere görüşlerimizi anlatacağız. Yavaş yavaş Elektrikli Otomobil devrimi geliyor desek yeridir. Çünkü en kolay üretilebilen ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olan Elektriktrik tir. Bu yüzden de geleceğini çok iyi görebildiğimiz bir enerji kaynağıdır. Neyse sözlerimizi fazla uzatmadan makalemizin detaylarını sunmaya başlayacağız.

Elektrikli Otomobillerin Geleceği​

Dizel ve Benzinin tükene bilir kaynak olduğu bu günlerde arayış içerisine giren bilim adamları yenilenebilir enerji kaynağı olan Elektrik üzerinde çalışan motor icat etmeleri üzerine daha da geliştirmeyi başaran otomobil firmaları şimdilerde bir bir Elektrikli Otomobil üretimine başladılar. Çoğu firma bu alana yatırım yapmaya başlarken zaten halihazırda bir kaç firma da üretimini yapıp piyasaya çoktan Otomobil sürdüler bile desek yeridir.

Elektrikli Otomobillerin Geleceği


Elektrikli Motor Dizelin ve Benzinin Sonunu Getirebilir​

Dizelin özellikle de çevre dostu olmadığı ve benzinin de sonuçta tükene bilir enerji kaynağı olduğu için çalışmaların sonucunda ortaya çıkan Elektrikli motor araçlar üzerinde büyük bir ivme kazanarak her firmanın adeta ağzını sulandırdı desek yeridir.

Çoğu firma dizel ve benzinli araç üretimini azaltıp Elektrikli Otomobil modellerine dönmeye başladığını görmemek elde değil.. Bu yüzden de E-Otomobillerin Geleceği'ni görmemek elde değil. Çünkü her firma nerdeyse seri üretime başlamaya hazır hale geldiler. Çünkü halihazırda üretim bantları ve fabrikaları ona göre tasarlamaya başladılar bile.

İlk olarak firma bazında günümüz sürecinde değerlendirecek olursak eğer; Elektrikli Otomobil denince akla gelen marka tabiki Tesla olmuştur. Çünkü Tesla Elektrikli Otomobil denince akla gelen markadır. Bu yüzden de ara başlıkta da dediğim gibi Elektrikli motor, tükene bilir olan dizel ve benzinin sonunu getirebilir. Tabi bunu konuşmak için henüz çok erken olsa da yavaş yavaş bu gelişmeye şahit olacağız gibi görünüyor.

Elektrikli Otomobillerin Geleceği


Tesla Sektörde Lider​

Yaptığı Elektrikli araçlar ve çıkardığı fazla modeller ile rakiplerinin şu anda baya önünde desek yeridir. Firma zamanında Elektrikli araçların Geleceği nasıl olacak az çok tahmin ettiği için şimdiden yarışı açık ara önde devam ettiriyor. Çünkü bazı firmalar hala Elektrikli aracını tanıtmaz iken Tesla ve onun gibi davranan diğer markalar neredeyse 3-4 seri araçlarını çıkardılar.

Elektrikli Otomobillerin GeleceğiElektrikli Otomobillerin Ülkemizdeki Durumu​

Elektrikli Otomobillerin bizim ülkemizde durumu ise henüz yaygınlaşmamış fakat yeni yeni ortaya çıkarak ülkedeki otomobil pazarında bende varım artık hissedin demeye başladı desek eksik kalmaz.

Çünkü ülkemize daha önceden hep Avrupa üzerinden bireysel kullanıcılar tarafından getirilen durumda iken şu anda artık bazı firmalar direkt Elektrikli Otomobil satışlarını başlattılar. Ülkemizde fazla marka ve model olmamasına karşın şu anda Renault Zoe serisini ülkemizde satışa sunmuştur.

Çok yakında diğer firmalar da satış hazırlıklarını yaparak ülke pazarına girmeyi hedeflemektedirler. Çünkü ülkemizde de Elektrikli Otomobil alanına ilgi düzeyi yüksek durumdadır. Bunun başlıca sebebi ise yine bildiğimiz gibi Türkiye'nin de kendi Otomobil markasını çıkarma çabasıdır.

Elektrikli Otomobillerin GeleceğiYerli Otomobil TOGG ile Elektrikli Otomobil üretimi yapmaya başlayacak ve henüz inşaat aşamasında olan bu marka devletin de desteği ile tasarımı mükemmel olan TOGG araçlarını üretecek. Bununla birlikte Elektrikli Otomobil anlamında kendi markamız olacak. Ayrıca Elektrikli arabaların Geleceği bizim ülkemizde de parlak görünüyor.

Artık zamanla da dizel ve benzinli araçlar üretilmeyecek ve yavaş yavaş da piyasaya Elektrikli Otomobiller hakim olmaya başlayacak. Yerli otomobil ile de bizim ülkemizde Elektrikli Otomobillerin Geleceği daha iyi yerlere gidecek gibi görünüyor. Yani çağın devrimi dersek yeridir. Bir ara buharlı makinalar ortaya çıkınca sanayi devrimi olduysa artık devir Elektrikli motor devrimi olabilir. Diyerek bu analiz yazımızın sonuna geldi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst