Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli otomobiller güvenli mi?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Elektrikli otomobiller güvenli mi? Tek kelimeyle, evet. Herhangi bir arabanın olduğu kadar. Ne de olsa, hızla seyahat eden bu kadar büyük ve ağır herhangi bir nesne, çarptığı herhangi biri veya herhangi bir şey için her zaman potansiyel yaralanma riskleri taşıyacaktır.

Elektrikli otomobiller güvenli mi?​

Bununla birlikte, otomobilin içindekiler için, Elektrikli Versiyonlarin aslında geleneksel olarak çalışan muadillerinden daha güvenli olduğu düşünülüyor. Bunun nedeni, bir Elektrikli Versiyon'unn büyük, ağır pil takımının normalde otomobilin merkezi yapısına, genellikle zemine dahil edilmesidir ve bu, otomobilin gövdesine ekstra sertlik sağlayarak, bir çarpışmada yolcu bölmesinin daha iyi korunması anlamına gelir.

Elektrikli otomobiller güvenli mi?


Euro NCAP web sitesine bakın ve test edilen tüm özel Elektrikli Versiyonların (Çin üretimi Aiways U5 hariç) tam beş yıldızlı puan aldığını fark edeceksiniz. Bazıları Elektrikli Versiyonlarda kullanılan lityum iyon pillerin taşıdığı yangın riskinden endişe ediyor; Ne de olsa, telefonlarda ve dizüstü bilgisayarlarda bu tür pillerin alev aldığına dair iyi belgelenmiş vakalar var, peki bunun bir arabada olmasını ne önleyebilir?

Üreticiler, hasarı önlemek için süper güçlü çelik muhafazalar, yangının yayılmasını önlemek için hücrelerin ayrılması ve bir dizi sigorta, devre kesici ve soğutma sistemi dahil olmak üzere, bunun olmasını önlemek için çok çeşitli önlemler kullanır. Aslında araştırmalar, Elektrikli Versiyonlarin yanıcı benzin veya dizel taşımadıkları için geleneksel arabalardan daha az alev alma ihtimalinin daha düşük olduğunu gösteriyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst