Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Otomobil Yarışı PURE-ETCR 2022’de Türkiye’ye Geliyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Elektrikli otomobiller yaygınlaşmaya başlarken yarışlar da artık nefes kesecek. Elektrikli Otomobil Yarışı PURE-ETCR 2022’de Türkiye'ye Geliyor. Elektrikli otomobil yarışları gelecek sene ülkemizde yapılacak. Bir çok spor müsabakasına başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Türkiye bu kez de motor sporlarından Elektrikli otomobil yarışı için ev sahipliği yapacak.

Elektrikli Otomobil Yarışı PURE-ETCR 2022’de Türkiye'ye Geliyor!​

2021 yılı Elektrikli otomobil yarışı yani PURE ETCR’nin (Elektrikli Binek Otomobil Dünya Kupası) 650 hp (beygir) araçların yarıştığı bu organizasyon artık elektrikli otomobilleri daha yaygın hale getirmede büyük bir adım oluyor. Araçlar ve markalar bazı kurallar çerçevesinde yarışa devam ediyor. PURE-ETCR, ilk kez 2021 sezonunda düzenlendi.

İlk sezonda yarışlar İtalya, Belçika, İspanya, Danimarka ve Fransa’da gerçekleşti. Alfa Romeo, Cupra ve Hyundai’nin yeni nesil tamamen elektrikli otomobilleriyle yer aldı. Bu elektrikli otomobil yarışı organizasyonunda; 3 farklı takım, 6 ETCR yarış otomobili ve 12 takım pilotu kıyasıya mücadele etti. Bir ETCR otomobili, 65 kWh batarya kapasitesiyle 500 kW güce yani 680 HP’ye ulaşabiliyor. Ortadan motorlu ve arkadan itişli olan bu otomobiller, 0-100 km/s hızlanmasını ise 3,2 saniyede gerçekleştiriyor.

Ayrıca Son yıllarda dünyaca ünlü birçok motor sporları organizasyonunu başarıyla üstlenen ve üstesinden gelen Türkiye, yepyeni bir müsabakaya daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İlk kez bu yıl(2021) düzenlenen ve geleceğin en önemli uluslararası motor sporları organizasyonlarından birisi olarak gösterilen PURE ETCR’nin (Elektrikli Binek Otomobil Dünya Kupası) bir ayağı 2022 yılında Türkiye’de gerçekleşecek.

Müsabaka için özel olarak hazırlanmış tamamen elektrikli spor otomobillerin kıyasıya mücadele ettiği PURE-ETCR, otomotiv sektörünün geçirdiği elektrikli dönüşüm ile motor sporlarını buluşturan heyecan verici bir organizasyon olarak öne çıkıyor. Discovery Sports Events’in global promotörü olduğu PURE-ETCR, üreticilerin son teknoloji elektrikli otomobillerinin yarış versiyonlarını, yoğun bir rekabet ortamında pistte sergilemeleri için küresel bir platform sağlama vizyonunu taşıyor. Bu bakımdan, önümüzdeki yıllarda birçok markanın ve ülkenin katılacağı, sürekli büyüyen bir uluslararası motor sporları organizasyonu olması bekleniyor.
Elektrikli Otomobil Yarışı PURE-ETCR 2022’de Türkiye'ye Geliyor!


“Elektromobiliteyi teşvik eden vizyoner bir organizasyon”​

PURE-ETCR’nin Türkiye’ye gelmesini sağlayan Emso Sportif’in CEO’su Mert Güçlüer, “PUREETCR, heyecanın tavan yaptığı bir mücadeleyi sürdürülebilirlik uygulamalarıyla buluşturan son derece vizyoner bir organizasyon.

Elektromobiliteyi teşvik etme, çevreyi koruma ve sürdürülebilirliği yaygınlaştırma gibi birçok misyonu bulunuyor. PURE-ETCR’de üreticilerin pazarla buluşturduğu yol otomobillerinin yarış versiyonlarının yer alması ise motor sporlarına ilgi duyanlar için heyecanı artırıyor. Geçtiğimiz yıl 5 farklı ülkede düzenlenen PURE-ETCR, 127 ülkeden canlı olarak yayınlanıyor. Yarışların 2,7 milyar haneye ulaşma potansiyeli bulunuyor.

Böylesine büyük potansiyeli olan ve önemli mesajlar veren bir organizasyonun 2022’de Türkiye’de gerçekleşecek olmasını çok değerli buluyoruz. Önümüzdeki yıl Türkiye’deki motor sporları meraklılarını bambaşka bir deneyim ve oldukça heyecan verici bir müsabaka bekliyor” dedi. Gerçekten de motor sporlarından en prestijli olmayı başaracak diyebileceğimiz elektrikli otomobil yarışı için işaret edilen zaman için şimdiden güçlü bir şekilde hazırlanmak gerekiyor. Sizce bu yarışlar F1 yarışlarından daha da güzel olmaz mı? Görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst