Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Otomobil Satışlarında Renault Rüzgarı Esiyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Tüm dünyada otomotiv sektöründe hızlı bir dönüşüm gerçekleşirken, Renault uygun fiyatlı otomobilleri ile öne çıkmaya devam ediyor. Kasım ayındaki otomobil satış rakamları açıklandığında Renault’un bu alanda ne kadar başarılı olduğu bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu. Elektrikli otomobil üretimine ağırlık veren dünya markalarından Renault, satışlarında yüksek sayıları hedeflemesiyle dikkat çekiyor.

Benzinli binek otomobillerin satışında düşüş yaşanırken, elektrikli motora sahip modellerde tam tersi hızlı bir yükseliş olduğu görülüyor. Kasım ayında gerçekleşen otomobil satış raporlarına bakıldığında, Renault markasının elektrikli modellerde satışa hız kazandırması dikkatlerden kaçmadı. Renault elektrikli otomobillere daha fazla yönelerek bu alandaki pazar payını da yükseltmeyi planlıyor.

Avrupa Pazarında Renault Önde

Avrupa Pazarında Renault Önde
Tesla ile birlikte tüm otomobil markalarının elektrikli modellere yönelmesi, sektörde hızlı bir dönüşüm getirdi. Renault sektörde adından bahsettirmeye devam ederken uzun yıllardır elektrikli otomobil modelleri üzerinde çalışıyor. 2021 yılı kasım ayı verilerine bakıldığında 13476 adet elektrikli sedan ve ticari otomobil satışı gerçekleştiren Renault, bu alanda liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

Dünya genelinde Renault satışları binek araçlarda yüzde 11.5 seviyesine kadar tırmanmıştı. Ticari otomobil satışlarında da Renault markasının dünya Pazar payından kopardığı pay arttı. Avrupa pazarının lideri olan Renault, önümüzdeki yıllarda benzinli otomobilleri tamamen yasaklayacağını belirten Avrupa ülkelerinde ilk marka olmayı hedefliyor.

Renault ZOE Satışları Artıyor

Elektrikli araç sektörüne yönelik uzun zamandır ARGE çalışmaları yapan ve başarılı modeller ortaya koyan Renault sektörde adından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. Elektrikli araç satışında Renault markasına ait bazı modeller daha fazla tercih ediliyor. Geçtiğimiz ay şirket 9400 civarında ZOE modeli elektrikli otomobil satışı yapmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Bununla birlikte yaklaşık 3100 Twingo Z.E. modeli satmayı başaran Renault markasının elektrikli otomobillerine yoğun ilgi devam ediyor. Sedan modellerinde de elektrikli otomobillere ağırlık vermeye başlayan Renault, sektörde lider olmayı hedefliyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst