Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Otomobil Pazarına Honda ve Sony’den Yeni Araç!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Gelişen ve bu doğrultuda da değişen otomotiv sektörü, ekonomik olumsuzluklara da bağlı olarak üretim rotasını elektrikli otomobillere doğru çevirdi. Geride bıraktığımız yılın aralık ayında üst seviyelere ulaşan döviz kurları ve altın fiyatları, otomotiv sektörünü derinden etkilerken, artan maliyetler de üretici firmaların üretim adımlarını yeniden şekillendirmelerine yol açtı.

Ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelerin yanında bir de 2020 yılında ortaya çıkan ve kısa bir süre içerisinde tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan koronavirüs salgınının, 20222 yılının başı itibari ile ortaya çıkardığı çip krizi, içten yanmalı otomobil modellerinin üretim sürecini sıkıntıya soktu. Çip yoksunluğundan ötürü ara ara üretimlerini durdurmak zorunda kalan üretici firmalar, elektrikli otomobil üretimlerine ağırlık vermeye başladılar.

Üretici firmaların elektrikli otomobil üretimi alanında sergiledikleri yüksek performanslar, tüketicilerin de dikkatlerini çekmeye başladı. Gelişen dünya düzenine, sahip oldukları araçlar ile de ayak uydurmak isteyen tüketiciler, firmaların elektrikli otomobil modellerini yakın takibe aldılar. Ek olarak Rusya- Ukrayna savaşının resmen başlaması ile birlikte değer kazanan brent petrolün, ülke sınırları içerisinde satışa sunulan benzin ve motorine yüksek oranlı zamların yapılması, tüketicilerin ilgili gruplarda yer alan araç kullanımlarından uzaklaştırdı.

Uzun vadede bakıldığında benzin ve dizel araçlara göre çok daha karlı bir sürece sahip olan elektrikli otomobiller, otomotiv gündeminde büyük bir yer kaplamaya devam ediyor. Hemen hemen her yeni günde yeni bir elektrikli otomobil haberinin gündemde yer alması tüketicileri heyecanlandırırken, bir haber de Honda ve Sony’den geldi. İki büyük firma, elektrikli otomobil pazarına dahil olacaklarını açıkladı.

Honda ve Sony Ortaklıklarını Duyurmuştu!

Honda ve Sony Ortaklıklarını Duyurmuştu!
İki önemli firma olarak kendi alanlarında çalışmalarını sürdüren Honda ve Sony, geçtiğimiz aylarda önemli bir karar almış ve ilgili kararlarını kamuoyu ile paylaşmıştı. Mart ayında, iki firma tarafından yapılan ortak açıklama ile birlikte, bir ortaklık kurulduğunun bilgisi tüketicilere ve sektöre duyurulmuştu.

Honda ve Sony'den Yeni Karar!

Mart ayında ortaklıklarını duyurmuş olan Honda ve Sony’den yeni bir açıklama daha geldi. İki önemli firma tarafından yapılan ortak açıklama ile birlikte, firmaların farklı bir isim ile ortak bir şirket kurmaya karar verdikleri ve ilgili şirketin elektrikli otomobil ayağında hizmet vereceği bilgisi kaydedildi. Sony’nin sahibi Kenichiro Yoshida, haberi şu açıklama ile duyurdu: “Partnerimiz ile birlikte, bu ortaklığın bağımsız bir marka olması gerektiği konusunda anlaşmaya vardık.”

İlk Araç 2025'te!

Yapılan açıklamalara göre Honda’nın üretiminden, Sony’nin ise elektronik aksamı ve platformundan sorumlu olduğu yeni araç, 2025 yılında tanıtılacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst