Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yüzde yüz Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı. Bu haberimizin detaylarında sizlere GreenNcap testini başarılı bir şekilde geçen elektrikli Fiat 500 detaylarını hazırladık. Test sonucunu da sizlere sunmak istedik. Gelin hep birlikte bu test sonuçlarına bakalım.

Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı​

GreenNcap, bildiğimiz üzere elektrikli otomobilleri ve diğer içten yanmalı araçları doğa salınımı için inceleyen test kuruluşudur. NCAP kuruluşunun doğa için oluşturulmuş olan yan kuruluşudur.

Burada egzoz ve CO2 salınımı değerleri kontrol edilerek puanlama yapılmaktadır. Tüm araçları bu firma test ederek, modelleri detaylı testten geçirmektedir. Bu gün de sizlere haberimizde Fiat'ın yüzde yüz elektrikli olarak ürettiği 500 modeli için ise bu GreenNcap testinin nasıl geçtiğini ve kaç yıldız aldığını sunuyoruz.

Fiat 500 için evet tüm testlerde başarılı çıkmasından ötürü GreenNcap kuruluşu bu modele tam olarak 5 yıldız vermiştir. Tüm testleri başarılı geçen model şu anda salınım bakımından en temiz araçlar arasında yerini almış oldu. Bazı modeller bu testte elektrikli olmasına rağmen 3-4 yıldız almaktadır.

Fakat elektrikli Fiat 500 ise bu testleri başarılı geçerek adını çevreci otomobiller arasına yazdırmayı başardı. Çok nadir olarak 5 yıldızla geçen modeller yer alıyor. Bu da Fiat için ayrıca prestij sağlamış oldu. Detaylara değinecek olursak da Yüzde yüz elektrikli otomobillerin enerji verimliliği diğer araçlara göre çok yüksek ve FIAT burada da tam puan aldı.

Green NCAP’in yalnızca egzoz emisyonlarına bakan ve yukarı akıştaki CO2’yi dikkate almayan mevcut değerlendirmesinde Fiat 500, zaten tam elektrikli olmasından dolayı Sera Gazı sütununda da maksimum puanlarla hat-trick yaparak testi 5 yıldızla tamamlamış oldu. Şimdi gelelim bu testlerin sonuç belgelerine;
Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı
Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı
FIAT-500-3-902x1024.jpg
Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı
Yukarıda yer alan değerler Elektrikli Fiat 500 GreenNcap için çıkmış sonuçlardır. Hepsinden başarıyla geçen model en çevreci otomobiller arasındaki yerini aldı.

Ayrıca bu testin sonucunu GreenNcap sitesinden de bakabilirsiniz. Yüzde yüz Elektrikli Fiat 500 GreenNcap testlerinden 5 yıldız aldı. Çoğu model bu seviyede başarı sağlayamaz iken fiat 500 modelinin bu başarıyı sağlaması hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Ayrıca yorumlar kısmını kullanarak fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst