Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Ferrari 2025 yılında gelecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Evet yanlış duymadınız. Yönetim Elektrikli Ferrari 2025 yılında gelecek! Yönetim Kurulu Başkanı John Elkann Perşembe günü şirketin yıllık genel toplantısında Ferrari'nin 2025'te elektrikli bir aracı tanıtacağını söyledi.

Elektrikli Ferrari 2025 yılında gelecek!​

Elektrikli bir Ferrari'nin haberi, geçen yıl Ferrari tarafından modüler bir elektrikli tahrik sistemi için yapılan patent çizimleri keşfedildiği için büyük bir sürpriz olmadı . Elkann, araçla ilgili herhangi bir ayrıntı vermedi, ancak 2019'daki eski CEO Louis Camilleri, şirketin büyük tourer tarzı bir otomobilin potansiyelini incelediğini ve bunun yakında çıkacak Lotus Evija veya Rimac C_Two gibi bir süper otomobil olmayacağını öne sürdüğünü söyledi.

Elektrikli Ferrari 2025 yılında gelecek!Geçen yıl kişisel nedenlerle Ferrari'den ayrılan Camilleri, 2019'da da elektrikli bir Ferrari'nin ancak 2025'ten sonra geleceğini söyledi. Ferrari'nin yıllık genel toplantısında Elkann, Camilleri'nin yerine geçme arayışının sürdüğünü ve şanslı erkeğin veya kadının 2022'de yapılacak sermaye piyasaları günü sunumunda Ferrari'nin gelecek planları hakkında güncel bilgiler vereceğini söyledi.

Son söylentiler, Ferrari'nin ilk EV'sinin bir crossover olduğuna işaret etti ; bu, ağır bir akünün bir süper otomobile kıyasla bir crossover'ın performansını olumsuz etkileme olasılığının daha düşük olacağı için biraz mantıklı geliyor. Ferrari gelecek yıl ilk crossover'ı Purosangue'u piyasaya sürecek ve söylentilere göre yüksek binicilik Prancing Horse'un platformu elektrikli güç aktarma organlarını desteklemek için tasarlandı.

Geçmişte Ferrari, bir elektrikli otomobil başlatma fikrini tersine çevirdi, ancak daha katı emisyon kuralları ve değişen pazar eğilimleri, otomobil üreticisini bir tane sahip olma ihtiyacı konusunda muhtemelen ikna etti. Şirket daha önce ana engel olarak uygun pil teknolojisinin eksikliğini belirtmişti.

Elektrikli bir Ferrari hala birkaç yıl gerideyken, şirket bu arada plug-in hibrit teknolojisine odaklanacak. Şirket, plug-in hibrit SF90 Stradale'yi yeni piyasaya sürdü ve 2022'ye kadar yüzde 60 elektrikli bir seriyi hedefliyor. Şirket ayrıca hidrojen veya biyoyakıt kullanmak gibi daha fazla alternatif arıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst