Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Chevrolet Silverado Modeli Resmen Açıklandı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Elektrikli Chevrolet Silverado Modeli Resmen Açıklandı! General Motors, ilk olarak birkaç yıl önce bir elektrikli pikap kamyonu ima etti ve bu planların GMC Hummer EV Pickup ile meyve verdiğini gördük.

Chevrolet Silverado da bir elektrik varyant doğacak ve GM sadece bu konuda oldukça ilginç ayrıntılarını açıkladı. GM Başkanı Mark Reuss, elektrikli Silverado'nun şirketin Detroit ve Hamtramck, Michigan'daki Factory ZERO montaj fabrikasında üretileceğini resmen doğruladı.

Elektrikli Chevrolet Silverado Modeli Resmen Açıklandı!​

Eskiden Detroit-Hamtramck Montaj Merkezi olarak bilinen Factory ZERO, GMC Hummer, Cruise Origin robotaxi ve daha fazlası gibi diğer GM EV'leri de bir araya getirecek . Elektrikli kamyonun nereye monte edileceğinin duyurulmasının yanı sıra Chevy, "Silverado" rozetiyle göze çarpmayan bir teaser görüntüsü sergiledi.
Elektrikli Chevrolet Silverado Modeli Resmen Açıklandı!
Teaser görüntüsünden herhangi bir bilgi toplayamayız, ancak Chevy birkaç önemli ayrıntıyı ortaya çıkardı. Tam boyutlu Silverado, GM'nin tamamen elektrikli Ultium Platformu kullanılarak "sıfırdan bir EV olacak şekilde tasarlanmıştır". Chevy, kamyonun tam şarjla 400 milden fazla bir "GM tahmini menzili" sunacağını iddia ediyor, bu da GMC Hummer'dan önemli ölçüde daha fazla diyebiliriz.

Güç aktarma organıyla ilgili başka hiçbir ayrıntı açıklanmadı. Ultium Platformu ölçeklenebilir olduğundan, Silverado'nun GMC Hummer EV SUV ve Pickup ile benzer temellere sahip olacağını varsayıyoruz. Bu araçlar 625 ila 1.000 beygir arasında bir güç üretiyor, yani yeni Silverado elektrikli pikap mevcut herhangi bir V8 motorlu modeli gölgede bırakabilir.
Elektrikli Chevrolet Silverado Modeli Resmen Açıklandı!
Açıkça lüks bir macera aracı olarak tasarlanmış GMC Hummer'dan farklı olarak Chevy, elektrikli Silverado'nun daha çok geleneksel bir kamyonet gibi kullanılmasını istiyor. Otomobil üreticisi, perakende ve filo versiyonlarının "müşterilere çeşitli seçenekler sunacağını" vaat ediyor.

GM, Silverado elektrikli pikabın ne zaman tam olarak duyurulacağına dair herhangi bir ayrıntı vermedi. GMC Hummer EV Pickup, 2021 Sonbaharına kadar üretime girmeyecek, bu yüzden Silverado'yu görmemiz biraz zaman alabilir. Reuss, "Factory ZERO'dan gelen araçlar dünyayı ve dünyanın elektrikli araçlara bakışını değiştirecek" dedi.

"GMC Hummer EV SUV, gerçek süper kamyonlar diyarındaki kararlı arkadaşına katılıyor ve Chevrolet, Chevy'nin sadık kamyon alıcılarının Silverado hakkında sevdiği her şeyi ve daha fazlasını alacak ve onu hem perakende hem de ticari müşterileri memnun edecek bir elektrikli kamyonete koyacak."
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst