Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Cadillac Lyriq Markanın ilk EV si oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Elektrikli Cadillac Lyriq Markanın ilk EV si oldu! Bu gelişmeyi sizlere paylaşacağız. Yeni içten yanmalı Cadillac'ların artık olmayacağı haberi geldi. Yüzyıllık inovasyonun doruk noktası ve büyük bir yeni çağın başlangıcı." olacak gelişmeye Cadillac da katılmış Oldu.

Elektrikli Cadillac, Lyriq 'in piyasaya sürülmesinden böyle bahsediyor. Cesur bir ifade, ancak bunun sadece markanın ilk tam EV'si olmasından olmadığı ve 'büyük yeni dönem' bugünden itibaren içten yanmalı motorlu yeni Cadillac'ların olmayacağı gerçeğine işaret ediyor. Ancak gelişmeler doğru ise tamamen elektrikli olacak.

Elektrikli Cadillac Lyriq Markanın ilk EV si oldu


Aslında Lyriq'i geçen yıl Ağustos ayında konsept formunda gördük ve Cadillac geliştirmenin planlanandan önce ilerlediğini söylüyor: Bu yüzden şimdi tam üretim versiyonunu, başlangıçta planlanandan dokuz ay önce alacağız. Ve şe bu konseptte görüntülenen araca çok benziyor. Şarj portu biraz daha basit ve ön uçta normal LED farlar bulunuyor, ancak yine de fütüristik görünümlü bir araç olmuş. İç mekan, hem enstrümanları hem de bilgi-eğlence sistemini birleştiren konseptin dev 33 inçlik LED ekranına sahipken, tekerlekler standart olarak 20 inçtir ve üzerinde 22 inçlik ağır üniteler bulunmaktadır.

Elektrikli Cadillac Lyriq , GM'nin 'Ultium' platformuna dayanıyor ve tek bir şarjla 300 (500 km) milden fazla menzil giden devasa 100kWh pil paketi kullanacak. Şimdilik sadece tek motor seçeneği ile yani arkadan itişli seçeneği ön görülüyor. (Dört tekerlekten çekişli versiyonlar cepte olabilir), yaklaşık 340 beygir ve 325 lb ft tork ile gelmesi bekleniyor.

Elektrikli Cadillac Lyriq Markanın ilk EV si oldu


En Yüksek hız ise 190 km/s olacak, yani 10 dakikada yaklaşık 76 mil menzil gidebileceksiniz. Ev şarjı ile de Cadillac, bir saatte 52 mil menzil ekleyecek. Segment lideri 19.2kW şarj modülü vaat ediyor. Tabi ki, GM'nin "Süper Yolculuk" sürücü yardım teknolojisinin en son sürümünü de alacak ve fiyatların 2022'nin ilk çeyreğinde başlayacak şekilde ABD fiyatı ise 60.000 $ 'ın biraz altında başlayacağı tahmin ediliyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst