Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli araçlar çevre için daha mı iyi?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
227


Pek çok elektrikli sürücü için bu milyon dolarlık bir soru olacak, ancak aynı zamanda muhtemelen en çok tartışılan soru da bu. Elektrikli mobiliteyi destekleyenler, atmosfere CO2 atan daha az arabaya sahip olmanın sera gazlarını azaltmaya yardımcı olamayacağını söyleyecektir.

Bu arada, şüpheciler, elektrikli arabaların ilk etapta inşa etmek için daha fazla enerji harcadığını ve yollarda daha fazlasına sahip olmanın, ulusal şebekede daha fazla yük anlamına geldiğini, yani kömürle çalışan elektrik santrallerinden daha fazla CO2 emisyonu anlamına geldiğini savunacaklar. onları şarj etmek için kullanılan elektrik. Peki kim haklı?

Ne yazık ki kimse kesin olarak bilmiyor. Sayısız çalışma her iki taraf için de kanıt sağladı, ancak bu o kadar çok değişkenli o kadar karmaşık bir denklem ki, hiç kimse kendi durumunu kesin olarak kanıtlamayı başaramadı.

Yine de güvenle söyleyebileceğiniz şey, elektrikli arabaların kesinlikle yerel ortamları iyileştirmesidir. Bir an için karbondioksiti görmezden gelirseniz, benzinli ve dizel araçlar atmosferi kirleten ve çevredeki kişiler için solunum güçlüğüne neden olabilecek her türlü diğer kirleticileri (nitrojen oksitler, karbon monoksit, partiküller vb.) Dışarı atar.

Ve daha büyük resim? Fosil yakıt rezervleri tükendikçe, elektrik üreticilerinin daha yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmekten başka seçeneği olmayacak, böylece elektrik santralleri gelecekte daha yeşil hale gelecektir, elektrikli motorlar da olacaktır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,105
Son üye
Arifkara
Üst