Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Araç Yarışları 20 Mayıs’ta Türkiye’de!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ekonomi piyasalarının giderek yükselen grafiklere sahip olması, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de olumsuz sonuçlara sebep oldu. İçten yanmalı motorların üretim ayağında duraksamalara sebep olan bu durum hem üreticileri hem de tüketicileri elektrikli motorlara sahip olan araçlara yönlendirdi.

Son yıllarda sıklık ile adından söz ettirmeyi başaran elektrikli otomobiller, içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerine bakıldığında uzun vadede daha çok kazandırdıkları ve çevre dostu oldukları için sektörde öne çıkmayı başardılar.

Bu kapsamda ilgili araç modellerinin performanslarının gelebileceği noktayı gösteren elektrikli araç yarışları düzenlenmeye başladı. Geçtiğimiz yıl duyurulmuş olan elektrikli araç dünya kupası, bu sene ki takvimini açıkladı.

İlk Etap Fransa’da!

İlk Etap Fransa’da!

Elektrikli araç üretiminin ve kullanımının giderek yaygınlaştığı şu günlerde, bu araçların performanslarını gözler önüne seren yarışmalar da düzenlenmeye başladı. Bu doğrultuda 2021 yılı içerisinde PURE- ETCR yani “Elektrikli Binek Otomobil Dünya Kupası” ismi ile duyurulmuş olan elektrikli araç yarışması, uluslararası motor sporları organizasyonu FIA- ETCR sezonu kapsamında düzenleniyor.

Otomobil tasarımının tamamen değiştiği ve teknolojinin gelebileceği noktaları somut olarak gösterdiği için oldukça fazla merak uyandırmayı başaran ve bu kapsamda hem sürücüleri hem de sektörün diğer temsilcilerini heyecanlandırmayı başaran elektrikli araçların, 2022 yılında nerede ve nasıl yarışacakları tahmin edilmeye çalışılıyordu.

Sonunda organizasyonun 2022 takvimi açıklandı. PURE- ETCR elektrikli motor sporları organizasyonu ile ilgili yapılan açıklamalara göre yarışmalar ilk olarak Fransa’nın Pau şehrinde başlayacak. Daha sonra da diğer ülkelerde yarışmanın diğer etapları düzenlenecek.

20 Mayıs’ta Türkiye’ye Geliyorlar!

Bugün itibari ile Fransa ayağını tamamlayacak olan elektrikli yarışlar, 20 Mayıs tarihinde Türkiye’de gerçekleştirilecek. Yarışmanın Türkiye ayağına İstanbul ev sahipliği yapacak ve yarışlar Intercity İstanbul Park’ta düzenlenecek.

Araç Özellikleri Belli Oldu!

Elektrikli araçların gücü Williams Advanced Engineering batarya paketinden geliyor. Güçlü batarya paketi, invertörleri, motoru ve Magelec Propulsion şanzımanı destekliyor. Araçlarda BrightLoop dönüştürücüler bulunuyor ve düşük güçte yüksek performansın sergilenmesi için voltajı dönüştürüyorlar.

Yüzde 0 olan şarj durumu, yarım saatlik bir dolum süresi sonucunda yüzde 100’e kadar yükselebiliyor. Hızlı dolum, padok tabanlı Energy Station’da gerçekleştirilebiliyor. 650 beygirlik güce sahip olan araçlar, Touring otomobillerin en güçlüsü olarak karşımıza çıkıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst