Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Araç Satışlarında Gözlenen Artış Togg’u Heyecanlandırdı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünya otomotiv sektörünün son zamanlarda aldıkları kararlar doğrultusunda üretimlerine kısıtlama getirilen içten yanmalı motorlu araç modelleri, elektrikli araç satışlarının yükselmesini sağladı. Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri, çevre kirliliği, koronavirüs salgınının sebep olduğu çip krizi gibi faktörler çerçevesinde 2030 yılına kadar Avrupa’da üretimleri ve satışları tamamen yasaklanacak olan benzinli ve dizel araçlar, tüketicilerin de bu sürece şimdiden hazırlanmasını sağladı.

Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte üst seviyelere yükselen brent petrolün varil fiyatı, ülke sınırlarımız içerisinde satışa sunulan benzin ve motorin ürünlerinin de fahiş rakamlara ulaşmasına sebep oldu. Bu kapsamda uzun vadeyi kapsayan bir hesap dökümü ortaya konduğunda çok daha karlı olduğuna karar verilene elektrikli otomobil modelleri, üretici firmaların tüketicilere farklı fiyat aralıklarında elektrikli otomobil modellerini sunmasını sağladı.

Elektrikli otomobil pazarında yaşanan bu gelişmeler, Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan satış verileri ile de desteklendi. Hala istenen seviyelerde olmasa da elektrikli otomobil modellerinin satışlarında gözlenen artışın, yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un trafiğe çıkması ile birlikte daha da yükseleceği tahmin ediliyor.

ODD'den Araç Satış Verileri Açıklaması!

ODD'den Araç Satış Verileri Açıklaması!
Her ay belirli değişkenler çerçevesinde otomotiv sektörüne dair araştırmalar yapan ve diğer ayın başında da yürütmüş olduğu araştırma süreci kapsamında elde etmiş olduğu verileri paylaşan ODD, temmuz ayının başında da araç satışlarına ilişkin raporunu yayınladı. ODD, otomobil satışlarının yüzde 10,3, hafif ticari araç satışlarının ise yüzde 5,6 oranında gerilediğini açıkladı.

Elektrikli ve Hibrit Modellerin Pazar Payları Arttı!

ODD tarafından yayınlanan araç satış verilerine göre söz konusu araştırma dönemi kapsamında satışlarında artış gözlenen araç modellerinin elektrikli ve hibrit modeller olduğu bilgisi kaydedildi.

Yüzde 154 Arttı!

ODD tarafından ortaya konan verilere göre hibrit modelde olan otomobillerin satışlarında yüzde 4,6’lık, elektrikli otomobil modellerinde ise yüzde 154’lük artışın yaşandığı ortaya çıktı. Elektrikli araç satışlarının halen istenen seviyede olmaması pazarı mutsuz ederken, yine de elektrikli otomobil satışlarında yaşanan artışın Togg öncesi umut verici olduğu bildirildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst