Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarında Haziran Ayı Zammı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri, geride bıraktığımız yılın aralık ayı içerisinde rekor seviyelere ulaşmış ve sonuç olarak da birçok sektör ürününe ve diğer hizmetlere yüksek oranlı zamların yapılmasına sebep olmuştu. Bu gelişmelerden en çok etkilenen sektörlerden birisi de otomotiv sektörü olmuştu.

Hem ikinci el hem de sıfır kilometre araç modellerine gelen yüksek zamlar fahiş rakamları ortaya çıkarmış ve otomotiv sektörü ile birlikte kendi aracının sahibi olma hayali içerisinde olan vatandaşlar da derin bir yara almıştı. Yeni yıla girilmesi ile birlikte otomotiv sektörünü direkt olarak etkileyen ikinci bir gelişme olan çip krizi ortaya çıktı.

Bu kriz, üretici firmaların halen daha zaman zaman fabrikaları kapatmasına sebep olurken, mevcut satış fiyatlarının üzerine yeni zamların eklenmesine yol açtı. Sektörün durumu bu şekilde olunca, birçok firma hem üretim esnasında hem de uzun vadeli kullanım çerçevesinde içten yanmalı motorlara göre daha çok kazandıran elektrikli otomobil üretimine doğru yönelmeye başladı. Son yıllarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte sıklıkla karşılaşılan elektrikli otomobil modelleri, özellikle son bir yıl içerisinde sektörden tüketicilere her yeni günde yeni bir haberin ulaşmasını sağladı.

Elektrikli otomobiller ile birlikte şarj istasyonlarının varlıkları ve ücretlendirme politikaları da gündeme gelmeye başladı. Bu noktada elektrikli araç sahiplerini yakından ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Ülke sınırlarımız içerisinde hizmet veren ve Zorlu yönetiminde olan ZES, şarj istasyonlarına haziran zammı yaptığını açıkladı.

ZES'ten Önce İndirim Haberi Geldi!

ZES'ten Önce İndirim Haberi Geldi!
Ekonomi piyasalarının hareketlerine bağlı olarak artan enerji fiyatlarından ötürü ocak ayına girilmesi ile birlikte ücretleri arttıran ZES, mart ayına gelindiğinde indirim kararı alarak elektrikli otomobil kullanıcılarını sevindirmişti.

Enflasyona Daha fazla Direnemedi!

ZES, indirim kararının üzerinden üç ay geçtikten sonra hızla artmaya devam eden enflasyona daha fazla direnemeyerek, şarj istasyonları için zam kararı aldığını açıkladı.

Yeni Ücretler Belli Oldu!

ZES, AC Tip 2 soket için yeni ücretleri şu şekilde açıkladı:
  • 7,4 kW’a kadar: 0,60 TL
  • 7,4 kW-11 kW: 0,95 TL
  • 11 kW ve üstü: 1,30 TL
ZES, DC CCS ve CHAdeMO soketler için yeni ücretleri şu şekilde açıkladı:
  • 50 kW’a kadar: 4 TL
  • 50 kW-90 kW: 6,60 TL
  • 9 kW ve üstü: 8,90 TL
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst