TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Arabamı her gün şarj etmeli miyim?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
226


Pillerin zamanla kapasite kaybettiği doğrudur ve ne kadar sık şarj edilirlerse, bu o kadar hızlı olur. Ancak, tüm şarjların aynı olmadığını ve arabanızı şarj etme şeklinizin pil ömrünü korumak için ne sıklıkla şarj ettiğinizden çok daha önemli olduğunu bilmek önemlidir.

Araba kullanımınız izin veriyorsa, kaçınmak istediğiniz şey, düzenli olarak% 100'e kadar şarj etmek ve pili% 0'a kadar tüketmektir. Bu, pilinizin ömrünü kısaltmanın en hızlı yoludur. Bunun yerine, pilinizi yalnızca% 80'e kadar doldurmayı deneyin ve mümkünse yeniden şarj etmeden önce% 20'nin altına düşmesine izin vermeyin.

Ayrıca, bu pencereyi ne kadar küçültebilirseniz ve bu pencere ölçeğin ortasına ne kadar yakınsa, pilinizin o kadar sağlıklı olacağını da belirtmek gerekir (örneğin, şarjı% 60 ile% 40 arasında tutmak daha da iyi olacaktır) .

Bugünlerde çoğu elektrikli otomobil, fişe takılı olduğunda alacağı güç miktarını sınırlamanıza izin veren ilişkili akıllı telefon uygulamalarıyla birlikte geliyor ve bu, enstrümanlarınıza göz kulak olurken ölçeğin maksimum ucunu yönetmenize yardımcı olmalı, Yeterli yolculuk planlamasından bahsetmek, alt uca dikkat etmelidir.
 

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst