Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Elektrikli Araba Fiyatları 2020


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Elektrikli Araba Fiyatları 2020 hakkında detaylar sunacağız. Her geçen gün artan nüfus, dünyada enerji kaynaklarının da yoğun bir şekilde kullanılmasına ve kaynakların giderek azalmasına yol açmaktadır. Bu nedenle alternatif enerji kaynaklarının keşfi kullanım olanaklarının artması dünya açısından oldukça önem taşır.

Elektrikli Araba Fiyatları 2020​

Elektrik uzun süredir kullanılan ve çok kolay bir şekilde temini sağlanan bir alternatif enerji kaynağıdır. Evlerde, iş yerlerinde hatta sokaklarda dahi sıklıkla kullanılan elektrik, günümüzde birçok farklı teknolojik ürünün de kullanımını sağlamaktadır.

Elektrikli Araba Fiyatları 2020


Petrol ve doğalgaz kaynaklarındaki ciddi azalma, araçlar için de alternatif bir enerji kaynağı elde edilmesi gerektiğini göstermiştir. Bu nedenle yeni nesil araçların birçoğu elektrikli araç olarak üretilmeye başlanmıştır.

Elektrikli Arabaların En İyi Özellikleri​

Elektrikli araba ilk çıktığı zamanlarda insanlar tarafından yargılansa da, özellikleri tam olarak anlaşıldığında herkes tarafından beğenilen araçlar haline gelmiştir. Üstün özellikleri sayesinde sürücülere kullanım kolaylığı sağlar. Elektrik enerjisi, araç mekanizması ile mükemmel bir uyum içinde çalışır.

Bu nedenle elektrikli araçlar kolay bozulma ya da motor mekanizmasında oluşabilecek kolay tahribatı engeller. Ayrıca elektrikli araçlar sessiz çalışma özelliği ile hayranlık uyandırmaktadır. Benzin ya da motorin ile çalışan araçlar gibi gürültülü bir motor sesine maruz bırakmadan çalışması özelliği tüm sürücüler için önemli bir detaydır.

Elektrikli Araba Fiyatları 2020


Elektrikli araçlar çevrecidir. Mazot ve benzin motorlarının çevreye yaydığı zehirli gazların salınımını yapmaz. Bu nedenle egzoz emisyonu gibi sıkıntılı durumlar ile karşılaşma olanağını sıfıra düşürür. Hava kirliliğine de sebebiyet vermez.

Elektrikli araçlar az yakıt tüketimi yapar. Böylece araç yakıtına ayrılan bütçeyi inanılmaz derecede düşürür ve kişilere daha uygun fiyatlar ile araç kullanma olanağı sağlar. Elektrik, benzin ve motorin gibi pahalı olmadığından, yakıt deposu çok daha az bütçe ile dolacaktır.

Elektrikli Araç Üreticileri ve Elektrikli Araç Fiyatları​

Elektrikli araçlar artık birçok araç firması tarafından üretilip piyasaya sunulmaktadır. Tesla markası başta olmak üzere, ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılan Renault, Kia, Nissan, Chevrolet, BMW gibi markalar elektrikli araba üretmektedir. Toyota gibi bazı markaların ise hibrit, yani hem elektrikli hem de benzin ya da motorinle çalışan araçları mevcuttur.

Elektrikli Araba Fiyatları 2020


Elektrikli araç fiyatları markadan markaya değişkenlik göstermektedir. İkinci el piyasasında elektrikli otomobil fiyatları ortalama olarak yüz elli bin TL ile beş yüz elli bin TL arasında değer kazanırken diğer bir seçenek olan sıfır kilometre elektrikli otomobil fiyatları beş yüz bin TL ile üç milyon lira arasında değişen fiyatlar ile satılmaktadır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,105
Son üye
Arifkara
Üst