Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

EFES 2022 Tatbikatında Sona Gelindi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde düzenlenen ve TSK’nın en büyük olanları tatbikatlarından birisi olarak bilinen Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi EFES 2022, 9 Mayıs tarihinde start verdi. Düzenlenen tatbikat kapsamında tamamen milli ve yerli imkanlar ile üretilmiş olan savunma sanayi araçları, Savunma Sanayi Sergisi’nde, yabancı katılımcıların beğenisine sunuldu. Araçlara olan ilgi, Türkiye’nin savunma araçları konusunda elde etmiş olduğu başarıyı resmen gözler önüne serdi.

Yabancı Askerlerden Büyük İlgi!

Bu sene de düzenlenen Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı EFES 2022, 37 ülkeden gelen yabancı askere ev sahipliği yaptı. TSK tatbikatı kapsamında birçok araca ve tatbikat içeriğine yer verildi. Tatbikat alanı içerisinde en çok ilgi çeken ayrıntılardan birisi de tamamen yerli ve milli imkanlar ile üretilmiş olan savunma sanayi araçlarının sergilendiği, Savunma Sanayi Sergisi oldu.

9 Mayıs tarihinde başlamış olan ve nerede ise bir ayı tamamlamaya yakın olan EFES 2022 tatbikatı, sergilenen Türk savunma araçları ile hem ülkemiz gündeminde hem de katılımcı askerlerin ülkelerinin gündeminde yer almayı başardı. Yabancı askerlerin sergiye olan ilgilerinin oldukça yüksek olduğu gözlendi.

42 Firma Stant Kurdu!

42 Firma Stant Kurdu!
Savunma Sanayi Sergisi’nde 42 firma birden stant kurdu. Kurulan stantlarda kara ve hava araçları, zırhlı araçlar, roket sistemleri, radar sistemleri, piyade tüfekleri ve diğer askeri ekipmanlar sergilendi. Savunma Sanayi Sergisi’nde savunma araçlarının yanı sıra Türk savunma araçlarına ilişkin bilgilendirici broşürlerde dağıtıldı. Yabancı askerler, araçlara olduğu kadar bilgilendirme broşürlerine de büyük ilgi gösterdiler.

Son Gün Perşembe!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen en geniş kapsamlı tatbikatlardan birisi olarak 9 Mayıs tarihinde start verilen EFES 2022 tatbikatı, ilk olarak Bilgisayar Destekli Komuta Yeri Tatbikatı ile baladı. 20 Mayıs tarihinden itibaren fiilen sahaya geçilmiş olan tatbikatta, 10 bini aşkın personel görev aldı.

Libya Deniz Kuvvetleri hücum boyu, İtalyan fırkateyni, ABD CH-53 helikopterleri, çıkarma gemilerinin de görev aldıkları EFES 2022, iki gün sürecek olan Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerinin ardından perşembe günü tamamlanmış olacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst