Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Dünya Çapında Çok Satan Elektrikli Otomobiller Açıklandı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
2021 yılında dünya çapında en çok satılan elektrikli otomobil markaları belli oldu. Geride bıraktığımız 2021 yılı, elektrikli otomobil sektörü açısından tam bir gösteriş yılı olarak tanımlandı. Elektrikli araç sektöründe araştırmalar yapan CleanTechnica son raporunda dünya genelinde en çok satan elektrikli otomobillere değindi.

Dünya çapında 2021 yılında en çok hangi elektrikli otomobil satıldı? Son yıllarda elektrikli otomobil dünyası popülerliğini giderek artırırken, dünyanın pek çok yerinde otomotiv sektöründe büyük bir dönüşüm gerçekleşiyor. Özellikle otomotiv endüstrisinde bir devrim olarak kabul edilen elektrikli otomobillerin satış rakamları da bu dönüşümü gözler önüne seriyor. Elektrikli otomobil denilince akla ilk gelen şirketlerin başında ABD merkezli Tesla firması öne çıkıyor.

Tesla Zirveyi Kimseye Bırakmıyor

Tesla Zirveyi Kimseye Bırakmıyor

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi, geçen yıl dünyanın en büyük otomobil şirketi olma unvanına kavuştu. Yayınlanan son rapora göre 2021 yılında elektrikli otomobil sektöründeki hızlı yükseliş de gözler önüne serildi. Bu alandaki son analizlere göre Tesla, elektrikli otomobil sektöründe açık ara liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyor.

Tesla tarafından üretilen Model 3 elektrikli otomobili, sadece ABD’de değil tüm dünyada popülerliğini katlayarak ilerliyor. 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da Tesla Model 3, elektrikli otomobil sektöründe en çok satılan araç oldu ve rekor kırdı. Rapordaki son veriler, Tesla şirketinin 2021 yılının özellikle son çeyreğinde inanılmaz bir büyüme kaydettiğini ortaya koydu.

2021 Yılında Çok Satan Elektrikli Otomobiller

Elektrikli otomobil sektöründe gerçekleşen büyümeyle birlikte 2021 yılı içinde Tesla’nın Model 3 aracı 500 binden fazla satış rakamına ulaştı. Bu performans ile Model 3, arka arkaya en çok satılan elektrikli otomobil olma özelliğini yeni bir rekorla kanıtladı. Tesla Model 3 dışında Model Y aracı da 410 binin üzerinde satış yaparak en çok satılan elektrikli otomobiller listesinde yer aldı.

Listede Wulling HongGuand Mini EV isimli araç da yüksek satış rakamlarına ulaşırken VW ID.4 modeli de yüksek satış rakamlarına ulaştı. Çin’de üretilen elektrikli otomobiller dışında ülkemizde de çok satan Renault Zoe listenin 5. sırasında kendine yer bulabildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst