Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Dominos Sürücüsüz Robot Araba ile ABD de Pizza teslimatına başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bu haberimizde Dominos Sürücüsüz Robot Araba ile ABD de Pizza teslimatına başladı! bunun hakkında detaylar sunacağız. Dominos Sürücüsüz Pizza dağıtımı için Robot Araba kullanıma sundu. Bunun için paylaşılan detayları sizlere sunduk.

Yazımızın detaylarına bakabilirsiniz. Domino's ve startup Nuro , bu hafta Houston'da otonom bir pizza dağıtım hizmeti başlatıyor. Bazı müşteriler, pizzalarını Nuro R2 sürücüsüz teslimat aracı ile teslim alma seçeneğine sahip olacak.
Dominos Sürücüsüz Robot Araba ile ABD de Pizza teslimatına başladı!
Bir basın açıklamasına göre, kendi kendine sürüş seçeneği, yalnızca pizza zincirinin Woodland Heights konumundan belirli gün ve saatlerde Domino'nun web sitesi üzerinden ön ödemeli sipariş veren müşteriler tarafından kullanılabilir. Robotik teslimatı tercih eden müşteriler, aracı takip etmek için kısa mesajlar ve pizzalarını yerleşik saklama kutularından almak için bir PIN alacaklar.

Domino's ve Nuro , Nuro'nun şehirdeki Kroger marketleri için yiyecek teslimatları yapmaya başlamasından birkaç ay sonra, Haziran 2019'da Houston otonom pizza teslimatı planlarını açıkladı . Bundan önce, Domino's , otomobil üreticisinin prototip sürücüsüz arabalarını kullanan bir pilot programda Ford ile ortaklık kurdu .
Dominos Sürücüsüz Robot Araba ile ABD de Pizza teslimatına başladı!
Bu arabalar modifiye edilmiş Ford Fusion sedan'larıydı, ancak Nuro R2, sıfırdan otonom bir teslimat aracı olarak tasarlandı. Sürücü için yeri yoktur ve çok dar olduğundan, tam boyutlu arabalar için tasarlanmış şeritlerde seyahat ederken yayaların ve diğer araçların etrafında daha fazla tampon alanı sağlar.

Başlangıç, bunun bir çarpışma olasılığını azalttığını iddia ediyor. Eski Google sürücüsüz otomobil mühendisleri tarafından kurulan Nuro , Arizona ve California'da da teslimat hizmetleri sunuyor . Kısa teslimat süreleri için otonom araçları kullanmak isteyen çok sayıda şirketten biridir ve bu, teknoloji için daha düşük bir engel olabilir. Çok tartışılan otonom sürüş paylaşımının aksine, sürücüsüz ve binicisiz teslimatlar, halkın potansiyel olarak endişeli üyelerinin sürücüsüz araçlara binmesini gerektirmez.

Domino's ve Nuro'nun Houston otonom pizza teslimatlarının başladığını duyurmasından bir gün önce, Intel'e ait teknoloji firması Mobileye, bazı ABD şehirlerinde sürücüsüz teslimat kamyonetlerini test eden bir girişim olan Udelv ile ortaklaşa kendi teslimat hizmetini başlatmayı planladığını duyurdu. Kendine giden otomobiller için kendi sensör paketi ve bilgisayar görme yazılımı pazarlar Mobileye, planlar göre, 2023 yılında hizmete başlanılması ve 2028 operasyonda 35.000 araç koymak istiyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst