Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Devrim Arabalarıyla Başladı TOGG ile Devam Edecek


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Devrim Arabalarıyla Başladı TOGG ile Devam Edecek; Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) olan Eskişehir Demiryolu Fabrikaları’ndan yeni bir hamle geldi. Türkiye’de ilk yerli otomobil 1961 yılında “Devrim” ismiyle bu fabrikada üretilmişti.

Dönenin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in talimatıyla hareket eden ekipte yer alan kaynak mühendisi Halil Kaya Gedik, 1963 yılında sarf kaynak sarf malzemesi üreticisi olarak Gedik Kaynak fabrikasını kurdu.

TOGG Parçalarını Üretmeye Hazır

TOGG Parçalarını Üretmeye Hazır
Yaklaşık 44 yıl bu şirketi yöneten ve 2012 yılında vefat eden Halil Kaya Gedik, şirketi 2007 yılında kızı Hülya Gedik’e devretti. Günümüzde bu kaynak fabrikasında, kaynak ve kesme makineleri, kaynak elektrotları, telleri ve tozları, kaynak ekipmanları üretiliyor. Gedik Holding, kurucusu Halil Kaya Gedik'in etkin rol aldığı Türkiye'nin yerli otomobil serüvenine katkı sağlamak için döküm ve kaynak tecrübelerini TOGG'a aktarmayı planlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Hülya Gedik, “Babamın devrettiklerini daha da yukarıya çıkararak, genişleterek, katma değeri yüksek ürün üreterek, ben ve ekibimiz bu bayrağı daha yukarılara çıkarmak için her gün gayretle koşturuyoruz.” ifadelerini kullandı. Babasının “Devrim” arabalarında başlayan yerli otomobil hikayesinin yarım kaldığın söyleyen Hülya Gedik, TOGG için bu göreve hazır olduklarını söyledi.

TOGG 2022’de Üretim Bandında

Bursa’da fabrikasının yapımı devam eden TOGG için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Her zaman savunma sanayisine, otomobil üreten diğer firmalara döküm parçalar üreten Gedik Holding’ten yeni bir teklif geldi. Hülya Gedik, “Dökümhanemiz TOGG parçalarını üretmeye uygun, çünkü hem boyut hem gelen parçanın butik üretim şekliyle çok esnek üretim şeklimiz var.

Buna yönelik TOGG parçaları ya da herhangi bir otomotiv sektöründen gelen parça taleplerine her zaman açığız.” ifadelerini kullandı. Yerli otomobil TOGG’un 2022 yılında üretim bandına girdikten sonra 2023 yılının ilk aylarında yollarda olması planlanıyor. TOGG fiyatının da piyasaya sürüldüğünde rakipleriyle yarışabilecek seviyede olması için maliyet planlaması yapılıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst