Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Dacia Spring Ülkeye Giriş Yapmaya Hazırlanıyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
2021 yılının eylül ayında yükseliş trendine giren dolar kuru, ivmesini yavaş yavaş arttırarak aralık ayına gelindiğinde 18 TL seviyesine kadar yükseldi. Beraberinde euro kurunu 20 TL seviyesine ve gram altın fiyatını da bin 82 TL seviyesine kadar yükselten dolar kuru, o dönem içerisinde yapılan Merkez Bankası müdahaleleri ve 20 Aralık tarihinde gerçekleştirilen kabine toplantısında alınan kur korumalı TL vadeli mevduat sistemi kararı kapsamında bir gecede 11 TL seviyesine kadar gerilemeyi başarmıştı.

Döviz kurlarında ve altın piyasasında gözlenen ani yükselişler ile birlikte, gündelik hayat hizmetlerine ve buna bağlı olarak da hizmet ürünlerine yüksek oranlı zamlar yapıldı. Yapılan zamlardan en çok etkilenen sektörlerden biri de otomotiv sektörü oldu. O dönem içerisinde nerede ise 2 katına çıkan ikinci el ve sıfır kilometre araç fiyatları, araç sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşların bütçelerini zorladı.

Yeni dönemde de çeşitli faktörlere bağlı olarak dalgalı hareketlerini sürdüren döviz kurlarından sonra çip krizinin çıkması, otomobil fiyatlarını iyice arttırdı. Ayrıca Rusya- Ukrayna savaşının çıkması ile birlikte artan brent petrol fiyatının da akaryakıt ürünlerine yüksek oranlı zamlar ile yansıması, özellikle benzinli ve dizel model araç satın almak isteyen vatandaşların fikirlerinin değişmesine sebep oldu. Otomotiv sektöründe gözlenen tüm bu gelişmelerden sonra hem araçların fiyatları hem de artan akaryakıt fiyatları, araç sahibi olmak isteyen vatandaşları elektrikli araç modellerine yöneltti.

Nerede ise her gün yeni bir elektrikli araç modelinin tanıtıldığı bugünlerde, Dacia’dan da müjdeli haber geldi. Firma, Türkiye’ye yeni bir elektrikli araç kazandırmanın hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu.

Dacia Spring Türkiye Yollarına Hazırlanıyor!

dacia-spring-turkiye-yollarina-hazirlaniyor.webp
Romanya’da kurulan daha sonrasında da Renault’un bünyesine dahil olan Dacia, Türkiye yollarına tamamen elektrikli olan Spring modelini dahil etmeye hazırlanıyor. Ürün görseli, elektrikli araç satın almak isteyen sürücüleri heyecanlandırmayı başardı.

Dacia Spring Türkiye Fiyatı

Dacia’nın Spring modelinin Türkiye fiyatı henüz net olarak bilinmiyor. Avrupa ülkelerinde ortalama olarak 18 bin euro seviyesinden satışa sunulan aracın, ÖTV ve diğer masraflar ile birlikte 500- 600 bin TL bandında satışa sunulacağı düşünülüyor.

Dacia Spring Ne Zaman Geliyor?

Dacia Spring’in Türkiye yollarına ne zaman dahil olacağına ilişkin henüz net bir bilgi paylaşılmadı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst