Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Cupra UrbanRebel Elektrikli Yarış Arabası Olarak Tanıtıldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Progresif yarışların neye benzediğini yeniden düşünüyoruz. CUPRA UrbanRebel Concept, saf elektrifikasyon, sürdürülebilirlik ve performansı sanal dünyanın heyecan verici estetiğiyle birleştiren bir yarış arabasıdır.

Kentsel elektrikli aracın gelecekteki tasarım diline bir göz atmanızı sağlar ve 2025'te piyasaya sürülecektir. “Radikal kentsel elektrikli otomobil, yalnızca şirketimiz için değil, aynı zamanda Volkswagen Grubu için de önemli bir stratejik projedir, çünkü amacımız farklı Grup markaları için Martorell'de yılda 500.000'den fazla kentsel elektrikli otomobil üretmektir. Yaklaşık 20-25.000€'luk bir giriş fiyatıyla bu otomobil, elektromobiliteyi kitleler için erişilebilir kılacak ve Yeşil Anlaşma hedeflerine ulaşacak.” CUPRA CEO'su Wayne Griffiths söyledi.

CUPRA ailesinin bu yeni üyesi, her bir CUPRA modelini tanımlayan değerleri korurken, markada cinsiyetten bağımsız ve daha ilerici bir dile doğru bir değişim ve evrimi temsil ediyor: sportifliği ve karakteri, onu benzersiz ve sofistike kılan bir dokunuşlar ve farklılaştırılmış marka kimliği ile geliyor. CUPRA UrbanRebel elektrikli konsept otomobil arka görünümü;
Cupra UrbanRebel Elektrikli Yarış Arabası Olarak Tanıtıldı!

Asi bir ruha sahip tamamen elektrikli bir yarış arabası.​

Progresif yarışların neye benzediğini yeniden düşünüyoruz. CUPRA UrbanRebel Concept, saf elektrifikasyon, sürdürülebilirlik ve performansı sanal dünyanın heyecan verici estetiğiyle birleştiren bir yarış arabasıdır.

Kentsel elektrikli aracın gelecekteki tasarım diline bir göz atmanızı sağlar ve 2025'te piyasaya sürülecektir.

CUPRA UrbanRebel elektrikli yarış arabası​

“Radikal kentsel elektrikli otomobil, yalnızca şirketimiz için değil, aynı zamanda Volkswagen Grubu için de önemli bir stratejik projedir, çünkü amacımız farklı Grup markaları için Martorell'de yılda 500.000'den fazla kentsel elektrikli otomobil üretmektir.

Yaklaşık 20-25.000€'luk bir giriş fiyatıyla bu otomobil, elektromobiliteyi kitleler için erişilebilir kılacak ve Yeşil Anlaşma hedeflerine ulaşacak.” CUPRA CEO'su Wayne Griffiths söyledi.
Cupra UrbanRebel Elektrikli Yarış Arabası Olarak Tanıtıldı!
CUPRA ailesinin bu yeni üyesi, her bir CUPRA modelini tanımlayan değerleri korurken, markada cinsiyetten bağımsız ve daha ilerici bir dile doğru bir değişim ve evrimi temsil ediyor: sportifliği ve karakteri, onu benzersiz ve sofistike kılan bir dokunuşla. farklılaştırılmış marka. CUPRA UrbanRebel konsept otomobil önden görünüm

Duygusal ve radikal​

CUPRA Tasarım Direktörü Jorge Díez, “CUPRA UrbanRebel Concept, yarış arabasına oyunlaştırılmış bir görünüm kazandırıyor” dedi. "Tasarımdaki her bir konturlu çizgi ve yontulmuş yüzey, ışık üzerinde hareket ederken yüzeye hareket katmak için kinetik parçacıkları kullanan bir tasarımla hayata geçiriliyor."
Cupra UrbanRebel Elektrikli Yarış Arabası Olarak Tanıtıldı!
CUPRA UrbanRebel Concept, 2025'te piyasaya sürülecek olan %100 elektrikli kentsel aracın tasarım temelleri üzerine inşa ediliyor. Yol versiyonu, şaşırtıcı tasarımı ve şaşırtıcı dinamikleri bir araya getirecek ve Volkswagen Grubu'nun MEB kısa platformunu temel alacak. CUPRA UrbanRebel Concept, 250kW sürekli güç ve zirvede 320kW'a kadar güç sağlar.

Sıfırdan 100 km/s hıza sadece 3,2 saniyede çıkabiliyor. Toplam 4.186 mm uzunluğa, 1.795 mm genişliğe ve 1.444 mm yüksekliğe sahip otomobil, yarış kılığında geleceğin kentsel elektrikli otomobilinin oranlarını ima ediyor. Bu yarış versiyonu, kentsel elektrikli otomobilin yol versiyonunu etkileyecek, ancak araca daha da asi bir karakter vermek için temel unsurlar geliştirildi.

Her bir CUPRA modelini tanımlayan değerleri korurken, markada daha ilerici bir tasarım diline doğru bir devrimi temsil eder: sportifliği ve karakteri onu alışılmadık bir meydan okuyucu marka haline getirir. Önde, köpekbalığı burnu, cesur ve güçlü bir ifade üretmek için negatif bir yüzey kullanılarak oluşturuldu.

Bu unsurların birleşimi sayesinde dinamik yan görünüm, geleceğe doğru hareket ediyormuş hissi veriyor. Etrafı saran pencere grafiği, bir motosiklet kaskının görsel etkisini oluşturur ve yüzer bir çatının etkisini sunmak için tüm otomobilin etrafındaki pencereler arasında süreklilik sağlayacak.
Cupra UrbanRebel Elektrikli Yarış Arabası Olarak Tanıtıldı!
Arka kısım, yatay oranları sayesinde ikonik bir CUPRA tasarımına sahiptir. Bu temel öğeler, aydınlatmalı CUPRA logosuyla birlikte arka lambalar için yeni grafik şeklini temsil ediyor. Bunun da ötesinde, sanal dünyada görülen yarış arabalarına selam veren entegre ışıklara sahip büyük spoyler, güçlü kaslı omuzların altı çizilen heybetli, cesur bir görünüm sağlarken, alt kısımda aerodinamik verimliliği artıran büyük bir difüzör bulunur.

Otomobilin gövdesi, saf elektrifikasyonla buluşan dijital çağdan ilham alan açısal temalar kullanıyor. Markanın temel karakteri olan bakır vurgular, son derece ilerici, güçlü parametrik grafiklerle zenginleştirilmiş ve yoğunlaştırılmış CUPRA DNA'sını güçlendirmede önemli bir rol oynamaktadır. Bukalemun, çok katmanlı gövde rengi, yanardöner yüzeyler ve neon sarısı vurgular, yeşilimsi ve mor tonlar arasında gidip gelir ve ışık üzerinde hareket ettikçe değişir.

Bu çok katmanlı gövde rengi, otomobilin ana hatlarını güçlendirir ve kodları, saf elektrifikasyonu dijital çağla harmanlayan oldukça duygusal bir yöne doğru iter. CUPRA UrbanRebel Konsepti, 2021 IAA Münih Uluslararası Motor Show'da dünyaya ilk kez çıkacak ve yarış ve kentsel mobilitenin ilerici ve çığır açan tamamen elektrikli bir araç oluşturmak için nasıl birleştirilebileceğini kanıtlayacak.

Kaynak: https://www.cupraofficial.com/our-dna/garage/cupra-urbanrebel-concept-car.html
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst