Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyurdu: Türkiye, Elektrikli Araç Üssü Olacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Çeşitli faktörlere bağlı olarak giderek bozulan ekolojik denge, sektörlerin hizmet kapsamlarını daraltmalarına ve mevcut hizmetlerini üretme konusunda farklı yöntemler keşfetmelerine yol açtı. Bu kapsamda en büyük değişikliklerden biri otomotiv sektöründe gözlendi.

Otomotiv sektörü, benzinli ve dizel araçların üretimi esnasında doğaya zarar veren ve araçların üretiminden sonra da doğanın dengesine olumsuz olarak etki eden faktörlerin varlığını tespit ederek, bu tespitleri birtakım tedarik ve ekonomik problemleri ile de birleştirdi.

Firmalar sonuç olarak ilgili araçların üretimlerinde kısıtlamaya gitmeye karar verdi. Dünya genelinde hizmet veren tüm otomotiv firmalarında gözlenen yeni dönem karar, firmaları elektrikli araç üretimine yönlendirdi. Elektrikli araç üretimi başlığına yönelen ülkelerden biri de Türkiye oldu.

Yakın zamanda yerli elektrikli aracı Togg için seri üretime geçmeye hazırlanan firma yönetimi, konuya ilişkin çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, dün gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da Togg ile ilgili güncel haberler duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Togg Destek Duyurusu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Togg Destek Duyurusu!
28 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde düzenlenen kabine toplantısı, yine birçok farklı konunun ele alındığı bir toplantı oldu. Toplantıdan, yerli otomobil Togg’a ilişkin yeni kararlar da çıktı.

Kabine toplantısı sonrasında toplantı başlıklarını açıklamak ve başlıklara ilişkin alınan kararları kamuoyu ile paylaşmak adına kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobil Togg gelişmelerini yakından takip eden vatandaşlar için önemli duyurularda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Togg’a ilişkin yaptığı açıklamalarda, Türkiye’yi yakın zaman içerisinde elektrikli otomobil üssü haline getirmek için gerekli çalışmaların sürdüğünü ve bu kapsamda yeni şarj istasyonlarının ülkeye dahil edileceğini belirtti.

81 İle Toplamda 1500 Şarj İstasyonu!

Yerli otomobile ve diğer elektrikli araçlara yönelik çalışmaların sürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu kapsamda ülkenin her iline şarj istasyonlarının inşa edileceğini ve proje bitiminde ülke genelinde toplamda bin 500 adet istasyon kurulmasını hedeflendiğini belirtti.

300 Milyon Liralık Destek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarda, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı önderliğinde yürütülecek olan elektrikli araç şarj istasyonu projesi için 300 milyon liralık ödeneğin ayrıldığını ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst