Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Citroen’in Elektrikli Aracı Türkiye Yollarına Hazırlanıyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Çeşitli faktörler çerçevesinde ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmeler, hemen hemen her sektöre direkt olarak etki etti. Piyasaların olumsuz gidişatlarından en çok etkilenen sektörlerden birisi ise otomotiv sektörü oldu. Araç üretim sürecinde ki maliyetlerin artması sebebi ile fahiş fiyatlardan satışa sunulmak durumunda kalınan araç modelleri, sektörü olduğu kadar araç sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşları da derinden etkiledi.

Yeni yıla girilmesi ile birlikte ekonomi piyasalarında gözlenen hareketliliğin bir nebze de olsa durulacağına dair olan düşüncelere, patlak veren savaş ve koronavirüs salgınından ötürü ortaya çıkan çip krizi set çekti. Otomotiv sektörünün içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerini piyasaya sürmesini oldukça zorlaştıran bu gelişmeler, üretici firmaların elektrikli araç modellerine yönelmesini sağladı.

Elektrikli araç modellerinin hem üretim sürecinde ve araçların kullanımı esnasında doğaya daha az zarar vermeleri hem de içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerine göre uzun vadede daha karlı olmaları, son dönemlerde üretimlerine hız kazandırdı. Hemen hemen her gün yeni bir elektrikli araç modelinin tanıtıldığı şu günlerde, son haber Citroen’den geldi. Firma, bir süredir Türkiye’ye gelmesi heyecan içerisinde beklenen ë-C4’e ilişkin açıklamalarda bulundu.

Citroen'den Tamamen Elektrikli Araç!

Citroen'den Tamamen Elektrikli Araç!
Hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde tasarladığı araç modelleri sayesinde adından söz ettirmeyi başaran Fransız Citroen, C4 serisinin yüzde yüz elektrikli versiyonu olan ë-C4 ile sektöre damga vurdu. Hafif batarya ve buna bağlı olarak da daha avantajlı kullanıma sahip olan yeni ë-C4, şimdiden en çok tercih edilen elektrikli araç modellerinden biri olmayı başardı.

375 km’lik menzile, 50 kWsa bataryaya, 260 Nm torka ve 100 kW DC şarj gücüne sahip olan yeni ë-C4 hem kısa mesafede hem de uzun mesafede sergilediği yüksek performans ile sürücülerden tam not almayı başardı.

İspanya ve Fransa'da Zirvede!

Yeni ë-C4 ile ilgili yapılan açıklamalara göre aracın İspanya ve Fransa’da en çok satılan elektrikli araç modeli olduğu bildirildi. Araç, Hollanda’da ise 2’inci sıraya yerleşmeyi başardı.

Sonbaharda Türkiye'de!

Citroen’in elektrikli modelini merak içerisinde bekleyen ülke vatandaşlarına, firma tarafından yapılan bir açıklama ile yanıt geldi. Citroen, ë-C4’ün sonbaharda Türkiye’de olacağını duyurdu.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst