Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Citroen Ami Satışa Çıktı, 25 Dakikada Tamamen Tükendi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Araç fiyatlarında son dönemlerde görülen fahiş artışlar, araç sahibi olmak isteyenleri zor durumda bıraktı. Pandemi döneminde dünya genelinde görülen çip krizi nedeniyle otomotiv sektöründe üretim yavaşladı ve bu durum sıfır ve ikinci araç fiyatlarına hızla yansıdı.

Öte yandan yurtiçi pazarında araç fiyatlarına bununla birlikte enflasyon, döviz ve vergi faktörleri de eklenince, Türkiye’de araç sahibi olmak birçok vatandaş için çok zor bir süreç haline geldi. Yerli piyasada oluşan bu tabloda vatandaşlar için öncelik fiyat haline gelince, Citroen’in merakla beklenen Ami modeli Türkiye’de satışa çıktıktan sonra 25 dakika içinde tükendi!

İlk Parti Dakikalar İçinde Tükendi

Aralık ayının sonlarından itibaren, Türkiye’nin en ucuz sıfır otomobili unvanı ile dikkatleri çeken Citroen, kurumsal müşterilerine satışını gerçekleştirdiği %100 elektrikli modeli Ami’yi perakende satışa çıkardı.

Citroen’in perakende satış sunumunu başlatmasından çok kısa bir süre sonra ilk 50 araçlık parti tükendi. Citroen’in, şehir içi mobilite çözümü olarak sunduğu yeni modeli Ami, Türkiye’de trafiğe 219 bin TL’lik fiyatla çıkmıştı.

Citroen Türkiye Genel Müdürü Alkım'ın Açıklamaları

Citroen Türkiye Genel Müdürü Alkım'ın Açıklamaları
100 yıllık bir geçmişe sahip olan ve bu süreçte dünya genelinde tanınan bir marka haline gelen Citroen, ulaşıma getirdiği çözümlerle dikkatler çekerken bu alanda Ami ile bir kez daha bir ilke imza attı. Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, Ami adına yaptığı açıklamada, modelin her yaştan kullanıcı için uygun bir çözüm olduğunu ve bu yönüyle de kullanıcılara bambaşka bir deneyim sunduğunu ifade etti.

Alkım konuya ilişkin açıklamasında “Ami modelimizi de Türkiye pazarına sunarken ne kadar doğru bir iş yaptığımızı aldığımız karşılıkla görüyoruz. Şehir içi mobilite çözümü Citroen Ami, ilk günden bu yana çok ciddi bir talep görüyor. Lansmanımızdan bu yana 400 adet kurumsal satış gerçekleştirmiştik.

Perakende tarafında da ilk parti araçlarımızın online satış sistemimiz aracılığıyla 25 dakika içerisinde tükenmiş olması, gelecekte bu modelin çok daha başarılı yerlere gelebileceğinin ve hedeflerimizin de üzerine çıkabileceğimizin bir göstergesi” sözlerini dile getirdi.

Citroen Ami Nasıl Bir Araç?

Citroen Ami, saatte 45 km hıza ulaşabiliyor. Debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüş deneyimi sunan Ami, ayrıca elektromotorun ürettiği yüksek tork değeri ile ilk hareket anından itibaren güçlü bir çekiş gücü sağlıyor. Ami sektörde “4 tekerlekli bisiklet” olarak da anılıyor. Ayrıca araç tek bir şarj ile 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menzili de sağlıyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst