Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Citroen AMI Fiyatı Ne Kadar?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Citroen AMI fiyatı ne kadar?, ehliyetsiz araba fiyatları ekseninde güzel bir seçenek sunmaktadır. Citroen AMI' i Avrupanın genelinde 6.000 € satıyor. Ama aracın Türkiye'deki satış fiyatının ne olduğu bilinmiyor.

Citroen' in internet sitesine bakıldığın da Ami'nin fiyatıyla ilgili hiçbir bilgi yok. Ancak bu araçla ilgili en kısa sürede Citroen'in internet sitende fiyat konusunda açıklama yapması bekleniyor.

Citroen AMI Fiyatı Ne Kadar?​

Citroen, bu modelle toplu taşıma araçlarına (metro, otobüs, tramvay) ve diğer bireysel araçlar, scooter, bisiklet ve scooter vb. ulaşım araçlarının alternatifi olarak tasarlanan bir model. 1500 mm yüksekliğinde, 2500 mm uzunluğundaki bu aracın insanlara önemli bir kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Citroen AMI, gerçek bir otomobil mi? Ruhsatta öyle bir bilgi yok, kendisi yalnızca 50 cm³ sınıfına dâhildir. Otomobilin dört tekerleği ve kapalı kabiniyle serideki diğer araçlara göre iklimlendirme özelliği sunuyor. Birçok ülkede Citroen AMI 16 yaşından itibaren ehliyetsiz kullanılabilecek, ama Türkiye' de ehliyetsiz kullanımla ilgili henüz bir bilgi bulunmamaktadır. Bu araç üretilirken hedefe gençler konulmuştur. Citroen AMI üretildiği Fransa’da 14 yaşından sonra ehliyetsiz olarak kullanılıyor.

Şarj etmek için ev prizinden 3 saatte aracın bataryasını % 100 dolduruyor. Citroen AMI fiyatı ne kadar?, otomobilin içerisinde iki kişilik oturma kapasitesi Citroen AMI Fransa' da 6000 €' dan satılmakta. Ülkemizde bu aracın ÖTV' si olmayacağı için uygun bir fiyatla satışa sunulması beklenmekte. Citroen Türkiye' ye birkaç tane getirerek piyasa araştırması yapmaktadır.
Citroen AMI Fiyatı Ne Kadar

Citroen AMI' nin Özellikleri​

Citroen ürettiği elektrikli model Türkiye’ye geldi. Eylül 2021 itibariyle otomobil pazarında en çok konuşulan modeli Ami’nin özellikleri şu şekildedir:
  • Çevreci bir otomobildir. Çünkü %100 elektrikli olan bu araçtaki bütün parçalar üretilirken geri dönüşüm malzemeleri kullanılmıştır.
  • Otomobil iki kişiliktir, arka koltuğu bulunmamaktadır. İki kişiyle şehirde özgürce gezebilirsiniz.
  • Menzili 70 km. Bu da semtler arası seyahat için yeterli.
  • Motoru 8 beygir güç üretiyor.
  • Önden çekişli bir otomobil.
  • Düşük motor gücü ve hızlanma görüyoruz. Ayrıca 45 km' ye kadar maksimum hızlanması var.
  • 485 kg ağırlığındaki otomobil, neredeyse bir scooter gibi.
  • Avrupa’da ehliyetsiz kullanabilmekte. Türkiye’de bu konu henüz bir netlik kazanmadı.
  • Vites kolu ya da debriyaj yok. Sürüş özellikleri ise yalın.

Citroen AMI Şarj Süresi ve Menzili​

AMI, 5,5 KW lityum iyon batarya ile geliyor. Ev tipi şarj aletinin kullanımı için de uygundur. 220 Woltluk prizlerde sadece 3 saat içerisinde şarj olabiliyor. 70 km menzili bulunmakta.

Araca binen kişi sayısı, yokuş, hız gibi detaylar menzili etkilemektedir. Citroen AMI aracın şarj ve menzil süresi düşünüldüğünde şehir içinden çok semt içi kullanım için uygun bir otomobildir.

Donanımı​

Citroen AMI' nin donanım özelliklerine bakıldığında, yalınlık görülüyor. Otomobilde kabinli bir scooterdaki gibi direksiyonunun yönlendirilmesi ve ileriye-geriye doğru vites yapma gibi son derece yalın bir donanımı var. 45 km/s maksimum hızı var. İçinde klima ve eşya saklamak için alanlarda bulunmaktadır. Koltuklar basit şekilde ayarlanabilir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst