TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Citroen Ami 2022’de İngiltere’de yollarda olacak!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Citroen Ami 2022'de İngiltere'de yollarda olacak! Türkiye'ye ise ne zaman geleceği henüz netlik kazanmadı. Citroen , tamamen elektrikli Ami'nin gelecek yıl İngiltere'de piyasaya sürüleceğini doğruladı. Bazı otomobil takipçileri onları yeterince hızlı üretemeyebileceğini düşünse de Ami 2022 de yollarda olacağı duyuruldu.

Citroen'in elektrikli mobilite aracı lan Ami, İngiltere'de şimdiden 12.000'den fazla kişinin ilgisini kazandı ve rezervasyon sistemi 27 Eylül'de yayına girdiğinde, Citroen'in sunucularını dondurabilir.

Citroen Ami Fiyatı ne kadar?​

Citroen henüz iki kişilik şehir içi mobilite aracı için tam fiyatı onaylamadı ama İngiltere'de 250 £ rezervasyon ücreti ile bir tane güvence altına alabilirsiniz. Paranızın karşılığında alacağınız şey – bu sevimli görünümün dışında – mevcut ve gelecekteki trafik sıkışıklığı ve ULEZ kısıtlamaları altında tango yapacak iki kişilik koltuklu, tamamen elektrikli bir dört tekerlekli bisiklet.
Citroen Ami 2022'de İngiltere'de yollarda olacak
5.5 kWh pil, 46 mil (75 km) menzil ve 28mph [drumroll] en yüksek hız sağlar. Londra'da bir gezinti yapmaya çalışan ortalama süper otomobilinizden daha hızlı olduğu tahmin edilebilir. Sadece 2,41 m uzunluğunda ve "inanılmaz derecede dar" bir dönüş açısına sahip, bir direksiyon ile geliyor. Pedallar. Koltuklar. Manuel el freni. Artı, üç düğme: biri fan için, biri arka cam için ve biri de korna için.

Telefonunuz için bir USB bağlantı noktası ve yuva ve çok büyük bir alan var. Citroen'in kesinlikle yeniden yapmakla ilgilenmediği 2CV'ye bir selam olarak yukarı çevrilebilen manuel yan camlar ile tanıtıyor.

Citroen patronu Vincent Cobée, geçtiğimiz günlerde TopGear.com'a verdiği demeçte, "Petrol araçlarının zamanı giderek sona erdi, ancak toplumdaki bireysel hareketliliğin rolü, hız ve viraj alma yeteneklerinden başka boyutlar için daha önemli hale gelecek. Citroen'in, bazen başarıya ulaşan bu ilginç marka olarak değil, toplumsal görüşü olan bir markadır.

Çok yakında karşılaşacağımız sorunlara çözümler getirebilecek bir marka olarak öne çıkması gerekiyor.
Citroen Ami 2022'de İngiltere'de yollarda olacak
“Geçmişte yaptıklarımızı tekrarlamak zorunda hissetmiyoruz. Aynı profilin farklı nesillerini yapmıyoruz. Benzer ihtiyacın gelişen durumuna cevap veriyoruz. Ami, Citroen'in kentsel uygun fiyatlı mobilite sorununu çözmeye çalışan zihniyetinin getirebileceği şeydir” dedi.

Citroen'in İngiltere patronu Eurig Drice şunları ekledi: “Ami, eğlenceli, heyecan verici ve herkes için erişilebilir olan çok benzersiz bir pakette bir mobilite çözümü sağlayacak.” Ami 2022'de İngiltere'de yollarda olacak fakat şu an Türkiye için ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Bunun için de henüz resmi bir açıklama gelmedi. Gelişmeler oldukça sizlere sunmaya devam edeceğiz.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst