Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Çinli Teknoloji Devi Huawei İlk Elektrikli Otomobilini Tanıttı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,249
Tepkime puanı
261
Tüm dünyada büyük bir rekabete yol açan elektrikli otomobil sektöründeki gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Dünyanın önde gelen otomotiv firmaları, 2021 yılından itibaren elektrikli otomobil üretimine büyük bir ilgi göstermeye başladı. Bu süreçte teknoloji firmaları da elektrikli otomobil sektörüne giriş yaptıklarını bir bir açıklamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda elektrikli otomobil üreteceğini duyuran Çinli teknoloji devi Huawei, bu sözünü tuttu. Huawei ilke elektrikli otomobil modeli olan Aito M5’in dünya lansmanını yaptı. Bu modelin üretiminde sona gelindiğine ve artık ilk teslimatları Şubat 2022 tarihinde başlatılacağı ifade edildi. Otomobilin fiyatı ise duyanları şaşkına çevirdi.

Huawei İlk Elektrikli Otomobil Fiyatını Açıkladı

Huawei İlk Elektrikli Otomobil Fiyatını Açıkladı

Çinli şirketlerin elektrikli otomobil sektörüne büyük ilgi duymasıyla birlikte Huawei de ilk adımını attı. Daha çok akıllı telefon ürünleri, bilgisayarları ve telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Huawei, ilk elektrikli otomobilini tanıttı.

Huawei Tüketici Faaliyet Grubu CEO’su Richard Yu, Huawei kış dönemi ürün tanıtımı sırasında ilk elektrikli otomobile de yer verdi. Yöneticinin yaptığı açıklamada bu aracın Huawei tarafından geliştirilen Harmony OS işletim sistemini kullanan ilk araç olacağını söyledi.

Bu aracın hem elektrikle hem de fosil yakıtla çalışacağı belirtilirken araç teslimatının 20 Şubat 2022 tarihinden itibaren başlayacağını duyurdu. Ayrıca Yu, Huawei Aito M5 adına sahip elektrikli otomobilin fiyatını da açıkladı. Buna göre 250 bin yuandan satışa sunulacak olan araç 38 bin 63 dolara denk geliyor.

Huawei Harmony OS Kullanan İlk Araç

Huawei, Aito M5 modeli ile Harmony OS işletim sistemi entegrasyonu sağlayacağını açıkladı. Bu gelişme Çin için büyük öneme sahip zira birçok araç start-up şirketi arabaların tüketicilerin hayatında akıllı telefonlara benzer bir rol oynayacağı fikrini pazarlama amaçlı kullanılıyor.

Aynı zamanda yerli otomobil TOGG için de akıllı telefon entegrasyonu konusunda benzer bir teknoloji ve pazarlama stratejisi uygulanıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Mesajlar
5,046
Kullanıcılar
9,974
Son üye
Yasincbn29
Üst