Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Çin’in Pekin Eyaletinde Çıkan Yeni Plakalara Kota Getirildi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Belediyeler içerisinde ileri sürülen araba kotası hakkındaki tahsis yönetimi fikirleri, öncelikle aracın üretildiği şehire göre farklılık gösterebileceği açılandı. Buna uygun olarak 2022 yılına ait 100 bin yeni araba plakası tahsis edilmesi planlanan araçlar için eskiden 60 bin kota verilirken bu sayının 70 bine çıkarılacağı bildirildi.

Hem modern hem de geleneksel olarak işlevi bulunan fosil yakıtlı araçlar için ise belirtilen kota 40 bin iken, yeni kota da 30 bine düşürüleceği belirtildi.

"Pekin’de Hava Kirliliği Minimum Düzeye İndiriliyor"

Pekin’de Hava Kirliliği Minimum Düzeye İndiriliyor

Pekin olarak belirtilen bölgenin Çin’in merkezi olması nedeni ile ayrı bir öneminin olduğunu belirten belediye yöneticiler tarafından, öncelikle ofis, piller ve diğer teknolojilerin değişimlerin dikkatli bir biçimde analiz edilmesi gerektiği vurgulandı. Bu kapsam da teknoloji varlığı ile hızlı ilerlemeyi de dikkate alan Pekin, hem hareketi maksimum seviyeye çıkarmayı hem de yakıtlı araç egzoz kirliliğini azaltmayı amaçladıklarını belirttiler.

Tüm faaliyetler içerisinde oluşan temel hedefin ise, Çin başkentinin hava kalitesini iyileştirmek olduğu bildirildi. Beijing bölgesi için, yeni plaka sayısını sınırlamasının çevre kirliliğini azaltma da multudisipliner bir girişimcilik yaklaşımı olacağı ileri sürüldü. Bunun için ise, plaka numaralarının son rakamlarında bir değişikliği gidilmesi ve özel araçlarının kullanımında sınırlamalar getirilmesi gibi önlemlerin alınacağı belirtildi.

‘’Çin’de Yer Alan Şahsi Araçların Sayısında Yapılan Yeni Düzenlemeler Hayata Geçiriliyor’’

Her ülkenin kendine ait sınırlandırmaları kapsamında Çin devleti medyası incelenmiş olup, geçen yıl satışı yapılan araçlarda yüzde 20 artış olduğu kaydedildi. Bu artış ile birlikte 17 milyon yeni aracın alındığı tespit edildi. Çin’de yayımlanan rapora göre, şahsi araç kapasitesinin ise; tüm ülkenin toplam araçlarının yüzde 60’lık kısmını oluşturduğu saptandı.

Şahsi araç sınıflandırmasına göre Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından yayımlanan rapora göre, hanelere göre dağılımı incelendiğinde, her yüz haneye 25 adet özel aracın düştüğü belirtildi. Açıklama içerinde ayrıca, Çin’nin merkezi olarak gösterilen Pekin’de şahsi olarak alınan araç sayısının 2 milyon rakamını aştığı belirtildi. Bu neden ile, Çin kapsamında bulunan 8 şehide ise plaka sınırlamasının uygulandığı bildirildi. Pekin de ise, araçların plakasında yer alan son rakama göre trafiğe çıkmada sınırlandırılma uygulaması getirildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst