Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Çin Robotaksilerin Kullanımına Onay Verdi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Teknolojinin giderek geliştiği şu günlerde ilgili kazanımları gündelik hayata yansıtan en önemli sektörlerden birisi olan otomotiv sektörü, otonom sürüş teknolojileri ile donatılmış araç modelleri ile adından söz ettirmeyi başardı. Bu kapsamda Baudi ve Pony.ai firmalarının üretmiş olduğu sürücüsüz araç modellerinin kullanımına izin veren Çin, bu hareketi ile dünya basınında yer almayı başardı.

Çin'den Robotaksi Girişimi!

Çin’den Robotaksi Girişimi!


Tüm dünya genelinde teknoloji devi olarak görülen ülkelerden birisi olan Çin, otomotiv sektörü adına atmış olduğu yeni adım ile gündeme bomba gibi düşmeyi başardı.

Teknolojinin giderek geliştiği şu günlerde sürücüsüz araç modellerinin geliştirilmeye başlamasına ağırlık veren Çin devleti, ilgili araç modellerinin üretimi ile ünlenen Pony.ai ve Baudi ile bir anlaşma imzaladı. Çin devletinin üretici Pony.ai ve Baudi ile yaptığı anlaşmaya göre başkent Pekin sınırları içerisinde robotaksilerin kullanımına izin verildiği bilgisi kaydedildi.

Devlet, Baudi’nin 10, Pony.ai’nin ise 4 aracına Pekin sınırlarında hizmet sunma izni verdi. İlgili araç modellerinin tamamen sorunsuz bir hizmet sundukları ispat edilene kadar araçlarda bir sürücünün olması ancak sürücünün, sürücü koltuğunda oturmasına gerek olmadığı şartları bildirildi.

Robotaksiler Ücretsiz Olacak!

Çin’in başkenti Pekin için verdiği robotaksi onayından faydalanan Baudi ve Pony.ai ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İki firmanın, hizmet ücretlendirmeleri ile ilgili olarak henüz devlet yetkililerinden onay alamadıkları, bu neden ile de Pekin’de yaşayan vatandaşların bir süreliğine robotaksi hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanacakları bilgisi ortaya çıktı.

İki firmanın hizmet kapsamı ise 60 kilometre olarak belirlendi. Bu ayrıntının hem ülke adına hem de Pekin sınırlarında yaşayan vatandaşlar adına önemli bir gelişme olduğu bilgisi kaydedildi.

Çin'in 2030 Hedefi Açıklandı!

Robotaksiler için attığı büyük adım ile hem kendi ülkesinde hem yurtdışı otomotiv basınında büyük bir ses getirmeyi başarmış olan Çin devleti, yeni hedeflerini kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamalara göre Çin’in, 2030 yılına kadar ülke sınırları içerisinde satılacak olan araçların yüzde 70’inin en az ikinci seviye otonom teknolojisine sahip olan araçlardan oluşmasını hedeflediği bilgisi kaydedildi.

Otonom sürüş teknolojilerine sahip araçlar konusunda belirlediği hedef ile de yankı uyandırmayı başaran Çin’in, ilerleyen günlerde hangi gelişmeler ile basında yer alacağı şimdiden merak konusu oldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst