Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Canoo elektrikli yataklı pikap tanıttı! 320 km menzil!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Bu haberimizde Canoo elektrikli yataklı pikap tanıttı! 320 km menzil gidebiliyor! bu gelişmeyi paylaşıyoruz. Kaliforniya elektrikli araç üreticisi Canoo, Perşembe günü yapılması planlanan açıklamanın öncesinde Çarşamba günü elektrikli pikabını duyurdu. Canoo'nun kamyonu, Tesla Cybertruck veya Rivian R1T gibi kamyonet egzoz borusunu emisyonsuz alıyor, ancak çok, çok farklı bir şekilde.

Basitçe söylemek gerekirse, yalın, tekno-sevimli kompakt pikap tasarımlı şehirli kamyon hayranları uzun zamandır istediklerini söyleyecekler - tamamen elektrikli olarak daha da iyi hale getirildi. Ayrıca başka türlü bir duyuru yapılmazsa, kamyonun ABD de 33.000 $ 'lık elektrikli teslimat kamyoneti dışında, şirketin diğer araçlarının çoğu için planladığı aynı aylık abonelik modeliyle sunulması muhtemel görünüyor.

Canoo, çift veya arkadan motorlu konfigürasyonlarda sunulacak olan kamyon için 200 millik yani 320 km menzil gideceği tahmin ediyor, 600 beygir gücü ve 550 pound-feet torka kadar çıkıyor. Canoo'nun diğer araçları gibi, pikap da kablolu ve kablolu fren teknolojisine sahip görünüyor.

Canoo elektrikli yataklı pikap tanıttı! 320 km menzil gidebiliyor!


Ama bu gerçekten dikkate değer olan kısım değil. Henüz başka bir şey adlandırılmayan kamyonet, büyük bir motor bölmesine ve esas olarak ön tekerleklerin üzerindeki sürücü koltuğuna ihtiyaç duymadan kabini ileri bir noktaya taşıyor.

Önde ve arkada, kamyonun çekme kancaları vardır ve tamponun içine sis farları yerleştirilmiştir. Yaklaşık 184 inç uzunluğunda, ancak 112.2 inçlik bir dingil mesafesine binen Canoo, 20 yıldan daha uzun bir süre önce kompakt pikaplarla kabaca aynı uzunlukta. Yine de Canoo elektrikli yataklı pikap 1.800 poundluk bir yüke sahip olduğu iddia ediliyor ve sık sık bahsedilen 4x8 kontrplak tabakasına sığabilir.


Canoo-elektrikli-yatakli-pikap-tanitti3.jpg
Canoo elektrikli yataklı pikap tanıttı! 320 km menzil gidebiliyor!
Canoo-elektrikli-yatakli-pikap-tanitti5.jpg


Kamyonun 78 inçlik genişliği, onu kolayca park edebilecek kadar kompakt tutsa da, iki ölçüm gerçekten göze çarpıyor. 76 inç uzunluğundaki Canoo kamyonu, Amerikan tam boyutlu kamyonları kadar uzundur. Ve yatak sadece 72 inç uzunluğunda olmasına rağmen, 30 inçlik bir uzatma, onu aynı zamanda tam boyutlu bir kamyon yatağı uzunluğunda yapar - ve arkadaki ikincil bir lamba, bu uzantı ile sürülebilmesini sağlar.

Canoo kamyonun yatak yüksekliği ve sırasıyla 21 inç ve 64 inç genişlikleri de tam boyutlu kamyonların yakınında. Bir aşağı tarafı varsa, yolcu alanıdır. Canoo kamyonu, arkadaki iki küçük koltuğun potansiyelini belirtmesine rağmen, genişletilmiş kabin konfigürasyonunda esasen iki kişilik bir cihazdır. Aşağı açılır bir yan sehpa bir çalışma tezgahına dönüşür ve yatak basamağının altında kilitlenebilir, esnek bir saklama alanı vardır. Kargo bağlantıları ve yatak duvarı için boşluk bölücü bir sistem, eşyaların güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilir.

Canoo elektrikli yataklı pikap tanıttı! 320 km menzil gidebiliyor!
Canoo elektrikli yataklı pikap tanıttı! 320 km menzil gidebiliyor!


Tavan rafları isteğe bağlı olacak ve hatta bir minder ve bir kamp kabuğunu barındıracak şekilde tasarlandı - tabii ki pop-up. Aletler veya kamp alanları için tüm gün elektrik sağlayabilen bir priz de dahildir.

Şirket, araçlarına bir dizi özelleştirilmiş sargı sunmayı planlıyor - böylelikle araç sahipleri onları birbirinden ayırabilir. Bu kamyonla ilgili bazı yaratıcı düşünceler de arayın. Şirkete göre, teslim alma 2021'in ikinci çeyreğinde ön siparişlere açılacak ve teslimatlar "2023 gibi erken bir tarihte" başlayacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,106
Son üye
Selam61
Üst