Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Büyükelçi’den Savaşta Kullanılan Türk SİHA’larına Övgü

ADMİN

Admin
Yönetici
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Rusya’nın saldırısına yönelik dikkat çekici değerlendirmeler yaptı. Ukrayna’da yaşanan son durumu özetleyen Bodnar, yerli yapım SİHA’lara da övgüler dizdi. Büyükelçi, SİHA’ların her türlü alanda kullanıldığını söylerken, çok etkili bir silah olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini söylemesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti. Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ın açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Türk SİHA’larının Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşta etkili bir rol üstlenmesi dünya gündeminden düşmüyor. Bu konuyla ilgili konuşan Büyükelçi Vasyl Bodnar, “Keşif yapmamıza yardım ediyorlar ve ciddi sayıda Rus tanklarını durdurabilen çok ciddi silahlar. Onlarla imha edilen araç sayısını söyleyemem ama eminim ki çok fazlalar. O yüzden çok etkili bir silah herkese tavsiye ederim.” ifadeleriyle Türk SİHA’larını övdü.

"Bayraktar SİHA Başarısını Kanıtladı"

Bayraktar SİHA Başarısını Kanıtladı
Türk SİHA’larının Ukrayna savunmasında önemli bir rol üstlendiğini hatırlatan Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi, “Bence Bayraktarlar ne kadar etkili olduklarını birçok çatışma yerlerinde gösterdi zaten. Bu Ukrayna tarafının Türk tarafına çok minnettar olduğu yüksek hassasiyetli bir silah ama bu silah bize ait artık.” dedi. Askeri araç envanteri, bir zamanlar Rusya’da üretilen tanklar ve teçhizatlar bulunan Ukrayna’da SİHA büyük avantaj sağlıyor. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı zırhlı araç sayısında üstün olmasına rağmen Bayraktar SİHA’lar başarılı bir savunma ortaya koyuyor. Bu konuyla ilgili açıklamalar yapan Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, “Bayraktarlar özellikle onları vurma ve personele isabet etme konusunda en etkili silahtır. Bu yüksek hassasiyetli ve kısmen insani bir silah çünkü bu silah sadece düşmanları öldürüp aynı tarafta savaşanları hayatta bırakıyor ve sivil halka da zarar vermiyor. Belki biraz abartılı söyledim ama aslında öyle.” dedi.

"Çok Etkili Silah, Herkese Tavsiye Ederim"

Büyükelçi Bodnar, SİHA’lardan övgüyle bahsederken herkese tavsiye etmesiyle de sosyal medyada ilgi odağı haline geldi. SİHA’ların keşifler yardım ettiğini hatırlatan Bodnar, “Ciddi sayıda Rus tanklarını durdurabilen çok ciddi silahlar. Onlarla imha edilen araç sayısını söyleyemem ama eminim ki çok fazlalar. O yüzden çok etkili bir silah herkese tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı. Bodnar, ayrıca Türkiye’den çok yüksek miktarda bağış ve yardım geldiğini belirtti.

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,461
Kullanıcılar
10,009
Son üye
E.Yıldız