Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Büyük İddia: Tek Şarjla 7 Ay Giden Otomobil Tanıtıldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Gelişen, dönüşen ve dönüştüren teknoloji her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de üretim ve tüketim alışkanlıklarının da değişmesini sağladı. Otomotiv sektörü hem teknolojinin etkisi hem de artan maliyetler ışığında üretim kanallarını içten yanmalı motorlara sahip olan otomobil modellerinden elektrikli otomobillere çevirdi.

Ek olarak iki yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına almış olan koronavirüs salgının da çip krizine sebep olması, benzinli ve dizel araçların üretiminin kısıtlanmasına sebep oldu. Çevre kirliliğinin de tüm dünya ülkelerinin gündeminde yer alması, karbon salınımı yüksek olan araçların üretilmesi konusunda daha temkinli davranılmasına yol açtı. Tüm bu gelişmelerin ışığında üretimi artan elektrikli otomobiller, tüketicilerin de ilgi odağı oldu.

Özellikle 24 Şubat tarihinde resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşından sonra arka arkaya zam alan ve 30 TL seviyesine doğru adım adım yaklaşan akaryakıt fiyatları, tüketicilerin elektrikli otomobillere ilgi duymasını sağladı. Otomotiv sektöründe gözlenen tüm bu gelişimler ve dolayısı ile değişimler, üretici firmalar arasında kıyasıya bir rekabet ortamı yarattı.

Bazı yeni firmaların da pazarda kendilerine yer bulma çabaları, köklü firmaları kendilerini daha çok göstermek adına yenilikçi çalışmalar ortaya koymaları konusunda kamçıladı. Sektörde kendine yer bulmaya çalışan üretici firmalardan biri de Hollandalı Lightyear oldu. Elektrikli otomobil pazarına bir yenilik getirmeyi hedefleyen üretici firma, elektriğin yanı sıra güneş ile de şarj olabilen yeni modelini tanıttı. Yeni Lightyear 0 modeline ilişkin ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

İlk Güneş Enerjili Elektrikli Otomobil Tanıtıldı!

İlk Güneş Enerjili Elektrikli Otomobil Tanıtıldı!
Otomotiv sektöründe yerini sağlamlaştırmak isteyen Hollandalı Lightyear firması, bir yeniliğe imza attığını duyurdu. Hollandalı üretici firma, ilk güneş enerjili elektrikli otomobil model olan Lightyear 0’ı kamuoyuna tanıttı.

Aracın Fiyatı Belli Oldu!

Otomotiv sektöründe yeni bir soluk yaratan Lightyear 0 tanıtımından sonra aracın satış fiyatı merak edilmeye başlandı. Hollandalı firma ilgili aracı için satış fiyatını 250 bin euro olarak belirlediğini bildirdi. Piyasanın oldukça üzerinde bir fiyata sahip olan Lightyear 0’dan, toplamda 946 tane üretileceği açıklandı.

Aracın Özellikleri Açıklandı!

Lightyear 0’ın özellikleri hakkında bilgiler gelmeye başladı. Şimdiye kadar açıklanan özelliklere göre araç elektrikli tam dolumu ile 625 km yol gidebilecek. 70 kilometrelik menzil ise güneş enerji ile kat edilecek.

Arka, ön ve tavan kısmı güneş panelleri ile donatılmış olan Lightyear 0, Hollanda iklimlerinde 2 ay, Portekiz ve İspanya’da gözlenen sıcak iklimlerde ise 7 ay boyunca şarj edilmeden gidebilecek. Lightyear 0, 1720 nm tork üreten 174 beygirlik güce sahip. Araç 0’dan 100’e ise 10 saniyede ulaşacak. Azami hız ise 160 km olarak açıklandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst