Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Bu yıl kaç tane Togg devlet kurumlarına verilecek?


Tolgahan

Üye
Katılım
3 Ocak 2023
Mesajlar
20
Tepkime puanı
4
Bu yıl kaç tane Togg devlet kurumlarına verilecek.jpeg

Kamuya verilecek Togg sayısı, gündemde sık sık yer almaya başladı. 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Tesisi’nde seri üretim süreci devam eden yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un piyasaya çıkmasına oldukça kısa bir zaman kala hazırlıklar son sürat devam ederken Togg’un kamu kurumları tarafından da kullanılıp kullanılmayacağı, mevcut makam araçlarının Togg ile değiştirilip değiştirilmeyeceği merak konusu oldu.

Nerede ise 4 yıldır faaliyette olan ve kurulduğu günden bu yana hedefinin yalnızca bir elektrikli otomobil üretmek olmadığını, asıl amacının ülkenin mobilite ekosistemini oluşturmak olduğunu savunan Togg, çalışmalarını hızlandırmaya başladı. Bu kapsamda çok çeşitli alanlarda iş birliklerine imza atarak herkesi şaşkına çeviren yerli firma, akıllı cihaz sayesinde dünya gündeminde de kendisine yer buldu.

Togg’un satış fiyatına ilişkin tartışmalar devam ederken dün bir son dakika gelişmesi yaşandı. İlk bir yıl içerisinde yalnızca Türkiye pazarında hizmet vereceğini daha önce açıklamış olan yerli firma, ilk yıl içerisinde üretilecek olan araçların bir kısmının kamu kurum kuruluşlarına tahsis edileceğini ifade etti.

Togg ve diğer yetkililer tarafından yapılan resmi açıklamalara göre firmanın ilk yıl içerisinde yapacak olduğu üretimlerden 500’ünün kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edileceği bilgisi yer aldı. Böylelikle Togg’un yurt içi tanıtımının da yapılacağı ifade edildi.

Togg'dan Kamuda Gövde Gösterisi!

Togg'dan Kamuda Gövde Gösterisi!.jpg

Togg'un kamuda varlığı,
birçok tüketici ve yetkili isim tarafından olumlu olarak değerlendirildi. İlk yıl içerisinde üretilecek olan C segment SUV model araçların 500 tanesinin kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edileceği kesinleşirken konuya ilişkin bir bilgi daha geldi. 2035 yılına kadar kamuda toplamda 30 bin adet Togg’un yer alacağı belirtilirken envanterin 4 bin 750 adetlik kısmının Sedan modelden, 9 bin 500 adetlik kısmının ise C segment SUV modelden oluşacağı bilgisi kaydedildi.

Kamuda Togg Satışını Kim Karşılayacak?

Kamuda Togg fiyatları da gündemde konuşulan konu başlıklarından birisi oldu. 2035 yılına kadar toplamda 30 bin adet yerli ve doğuştan elektrikli otomobilin yer alacağı kesinleşirken araçlara ilişkin ödemenin kim tarafından karşılanacağı merak konusu oldu. Yapılan resmi açıklamalara göre ödemelerin Devlet Malzemesi Ofisi tarafından karşılanacağı belirtildi.

Bakan Nebati'den Togg Açıklaması!

Bakan Nebati'nin Togg açıklaması gündemde dikkat çeken başlıklar arasında yer aldı. Doğuştan elektrikli ve yerli otomobil Togg’un kamu kurum ve kuruluşları tarafından kullanılmasına yönelik önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebat, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin vizyon projelerinden olan Togg için kamu alım garantisi vermek adına harekete geçiyoruz. Araçların kamuda kullanılmalarını Devlet Malzeme Ofisi ile ilişkilendirdi. Bu sayede de bir alım garantisi sunduk. Yerli otomobil valilere kadar gönderilecek ve böylelikle Togg’un Türkiye sınırlarında görünmesi sağlanmış olacak.”
 Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst