Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

BMW ve Mercedes Kapışması Başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Döviz kurlarında ve altın piyasasında gözlenen olumsuz gelişmelerden yüksek oranlı zamlar aracılığı ile etkilenen sıfır kilometre ve ikinci el araç modeller, otomotiv sektörünün derin bir darbe almasına sebep oldu.

Ek olarak yeni yıla girilmesi ile birlikte temeli koronavirüs salgınına dayandırılan çip krizinin ortaya çıkması, sektörde geri dönülmez tahribatların oluşmasına sebep oldu. Otomotiv sektöründe gözlenen olumsuz gelişmelerden sonra rotasını içten yanmalı araç modellerinin üretiminden elektrikli araç modellerinin üretimine çeviren otomotiv firmaları, elektrifikasyon çalışmalarına hızlı bir şekilde start verdi.

Bu gelişmeye bağlı olarak nerede ise her yeni gün içerisinde gündeme yeni bir elektrikli araç haberinin düşmesi, akaryakıt fiyatlarından bıkan vatandaşları heyecanlandırmayı başardı. Sektörde tüm bu gelişmeler yaşanmaya devam ederken Almanya’nın iki otomobil devi firması BMW ve Mercedes birkaç saatlik ara ile yeni modellerini tanıttı. Mercedes’in tamamen elektrikli, BMW’nin ise hem içten yanmalı hem de elektrik modelleri kamuoyuna tanıtıldı.

BMW’den Hibrit Model!

BMW’den Hibrit Model!
Hem ülkemizde ki hem de diğer dünya ülkelerinde ki sürücüler tarafından hayran olunan tasarımlara imza atan Alman BMW, yeni dönemde de tasarımlarını geliştirmeye ve ürün gamına yeni modeller eklemeye devam ediyor.

Bu kapsamda son zamanlarda en çok ilgi gören serilerinden olan 7 serisine hibrit versiyonu ekleyen firma, yeni modelinin tanıtımını yaptı. Yeni 7 serisine plug- in hibrit yani kablo ile şarj edilmeye olanak tanıyan hibrit versiyonunu ekleyen BMW, söz konusu versiyonun bazı ayrıntılarını paylaştı.

Yapılan açıklamaya göre yeni 7 serisinin hibrit versiyonu, 6 silindirli 197 beygir gücüne sahip olan benzinli motor ile 18,7 kWh kapasiteye sahip olan bataryanın birleşiminden oluşuyor. İki farklı mekanizmanın birleşmesi ile birlikte yeni versiyon 486 beygir gücüne sahip oluyor.

BMW i7 Tanıtıldı!

BMW diğer elektrikli modellerinde olduğu gibi 7 serisinin elektrikli modelinin önüne de “i” harfini getirdi. Söz konusu modelde bataryanın koltukların altında olduğu belirtilirken, aracın beygir gücünün 536 olduğu, ilerleyen yıllarda ise bu modelin 651 beygir gücüne sahip olan bataryaya da sahip olacağı bildirildi. Ayrıca otomobilin tam şarj ile 600 kilometre yol alabildiği bilgisi de aktarıldı.

Mercedes Elektrikli SUV Modelini Tanıttı!

Rakibi BMW’den saatler önce yeni elektrikli SUV modeli EQS’i tanıtan Mercedes, aracın tamamen elektrikli olduğunu açıkladı. 355 beygir gücüne sahip olan yeni aracın, menzili ise 660 kilometre olarak duyuruldu. EQS’in 0’dan 100’e ulaşma hızı 4,5 saniye olarak aktarıldı.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst